c

Skanska wybuduje nowoczesny budynek biurowy w Gdańsku

Press release 08.08.2016 11:00 CET

W ścisłym centrum biznesowym Gdańska, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego Skanska zamierza wybudować nowoczesny budynek biurowy. Będzie to premierowa inwestycja spółki biurowej Skanska w Trójmieście, do której pierwsi najemcy wprowadzą się planowo w 2019 r.

fot. Skanska

Działka o powierzchni ok. 9 000 mkw. znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 343-345 w biznesowej części miasta, przy torach miejskiej kolei SKM. Na terenach dawnego Centrostalu Skanska wybuduje nowoczesny kompleks biurowy o łącznej planowanej powierzchni najmu brutto ok. 42 000 mkw. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku.

- Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice czy Poznań spowodowały, że podjęliśmy decyzję o zakupie działki w północnej części kraju. Trójmiasto jest naturalnym, kolejnym etapem działalności Skanska w Polsce – wyjaśnia Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. – Atutem działki, na której wybudujemy nowoczesne powierzchnie biurowe jest przede wszystkim bardzo dobra siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególnie ważne dla naszych najemców, m.in. firm z sektora usług biznesowych, z uwagi na dostęp do absolwentów i studentów i prowadzone rekrutacje – dodaje Łukasz Kaleciński.

Plany biznesowe Skanska związane z Trójmiastem są podyktowane m.in. dynamicznym rozwojem sektora usług biznesowych w tym regionie. Tylko w latach 2014 – 2015 liczba pracowników sektora w Trójmieście wzrosła o 40%, a sama aglomeracja została uznana za najszybciej rozwijającą się lokalizację dla projektów usługowych w Polsce podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards. Skanska, która od 2012 r. wynajęła branży już ponad 230 000 mkw. powierzchni, zaproponuje nowym najemcom funkcjonalne przestrzenie biurowe wyposażone w zielone rozwiązania, zgodnie z wytycznymi certyfikacji środowiskowej LEED.

Pobierz