c

Strzelce Krajeńskie – nowe możliwości dla uczniów

Press release 10.10.2016 17:30 CET

Już wkrótce uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich będą mogli się uczyć w komfortowych warunkach. W poniedziałek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego skrzydła szkoły. Inwestycję wartą niemal 3 mln zł realizuje na zamówienie Gminy Strzelce Krajeńskie firma Skanska.

Wmurowanie kamienia wegielnego

Rozwój gminy

– Poprawa warunków, w których uczą się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, jest bardzo ważna. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszej podstawówki o 8 dodatkowych sal lekcyjnych, w których uczyć będą się uczniowie nauczania początkowego. To poprawi znacząco warunki edukacyjne – mówi Mateusz Feder, Burmistrz Strzelec Krajeńskich.
– Zawsze cieszy, jak coś nowego się buduje. To sprzyja rozwojowi gminy. Chcemy pokazać, że leży nam na sercu dobro także tych najmłodszych obywateli – dodaje Mateusz Feder.

Zakres prac

– W ramach rozbudowy szkoły powstanie nowy obiekt z 8 salami lekcyjnymi, świetlicą, szatnią, pomieszczeniem gospodarczym i pomieszczeniami sanitarnymi. Wszystkie pomieszczenia na parterze będą przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne -  mówi Marcin Małycha, menadżer projektu w Skanska. Powierzchnia zaprojektowanego budynku łącznie z budynkiem istniejącej szkoły wyniesie 2237 m kw. Planowane zakończenie robót budowlanych to lipiec 2017 roku.

Komfortowe warunki nauki

– Po zakończeniu budowy uczniowie ze starego budynku przy ul. Zachodniej zostaną przeniesieni do nowej części szkoły. Dzieci będą miały komfortowe warunki do nauki. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym uda się również kończyć zajęcia wcześniej niż obecnie. Teraz dzieci z klas I -III uczą się w systemie dwuzmianowym i kończą zajęcia o godz. 15:55. W lepszych warunkach będą odbywać się również zajęcia pozalekcyjne i rewalidacyjne – mówi Dyrektor SP w Strzelcach Krajeńskich, Teresa Karcz.

Inwestycja w liczbach

Wysokość budynku: 8,05 m

Szerokość budynku: 20,04 m

Długość budynku: (+łącznik): 31.08 m+ 9,81 m

Liczba pomieszczeń: 20

Powierzchnia użytkowa: 1078,68 m2

Kubatura: 3559,64 m3

Zebra Drogowa i Tomcio Brygadzista odwiedzą uczniów szkoły Od kilkudziesięciu lat Skanska jest jednym z głównych wykonawców inwestycji dla polskiego szkolnictwa
i edukacji. Na swoim koncie ma wiele zrealizowanych w tej branży projektów. Jednocześnie firma wyróżnia się duża troską o bezpieczną realizację swoich budów. Od 8 lat prowadzi kampanię społeczną „Bezpieczni w pobliżu budowy”, podczas której promuje umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy. W związku
z rozbudową szkoły w Strzelcach Krajeńskich, na przełomie listopada i grudnia bajkowi bohaterowie - Zebra Drogowa i Tomcio Brygadzista - odwiedzą także uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Bohaterowie przedstawienia będą uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy.