c

Otwarcie kolejnego fragmentu warszawskich bulwarów

Press release 13.06.2017 15:00 CET

W środę, 14 czerwca, o godz. 9.00 w Warszawie odbędzie się otwarcie zrealizowanego przez Skanska odcinka bulwarów między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Spotkanie to otworzy także cykl wydarzeń, które wypełnią nadwiślańską promenadę w długi weekend.

Bulwary

W sercu miasta, blisko natury
Na 800 metrowym fragmencie bulwarów między mostami Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim do dyspozycji odwiedzających będą m.in. falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych czy schody do samej rzeki, a to nie wszystko. Z nowoczesnych bulwarów nad Wisłą będą mogli korzystać zarówno amatorzy sportu i rekreacji, jak i rodzice z dziećmi oczekujący ciszy i spokoju. Do ich dyspozycji przygotowana została infrastruktura, m.in. do joggingu, wycieczek rowerowych oraz długich spacerów. Osoby poszukujące wypoczynku i relaksu z pewnością zachęci park, promenada spacerowa czy miejska plaża. Nad Wisłą miejsc do kontemplacji będzie teraz wiele. Nadbrzeżne schody, kamienne ławki i pomosty nad brzegiem zachęcają do tego by usiąść i oderwać się na chwilę od miejskiej wrzawy. Bulwary będzie można zwiedzać zarówno pieszo, jak i rowerem. Skanska wybudowała nową ścieżkę rowerową i zamontowała stojaki na jednoślady. Nabrzeże firma obsadziła m. in. lipą srebrzystą, grabami, wierzbami i berberysem. Postawiono także donice z zielenią.

Długi weekend na bulwarach – start w środę
Na bulwarach długi weekend zacznie się już w środę. Będzie można pobawić się na koncertach, wziąć udział w eksperymentach, obejrzeć „wodne” performance. A przede wszystkim na własne oczy przekonać się jak wygląda nowa, nadwiślańska przestrzeń. Długi weekend na nowym bulwarze zacznie i zakończy się koncertowo! W środę na plenerowej scenie w specjalnym koncercie „Tu bije serce stolicy!” z okazji otwarcia nowego odcinka bulwarów wystąpią kolejno Bovska, Stanisława Celińska i Warszawskie Combo. Zagra także Reni Jusis. A to dopiero początek. Dobre sąsiedztwo zobowiązuje, więc bogaty program przygotowało mieszczące się nieopodal Muzeum nad Wisłą oraz Centrum Nauki Kopernik.

O projekcie
Zagospodarowanie 1,2-kilometrowego odcinka od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Mienia m.st. Warszawy działającego w imieniu Miasta Stołecznego Warszawa. Wartość kontraktu wynosi ponad 65,8 mln zł brutto. Inwestycja jest dofinansowana z projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” (bike & sail) - etap I”, ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Doświadczenie i profesjonalizm
Ważną pozycję wśród realizacji sportowo-rekreacyjnych Skanska stanowią m.in. Tor Regatowy Malta w Poznaniu, letnia estrada koncertowa we Władysławowie, Regionalne Centrum Sportu w Kołobrzegu, Park Wodny „Stawy”, Centrum Grodziska Mazowieckiego, miejskie korty tenisowe wraz z infrastrukturą w Łodzi czy stadion piłkarski w Kielcach.

Pobierz