c

Zmiana organizacji ruchu na trasie prowadzącej z Gdańska do Straszyna

Press release 03.08.2017 13:30 CET

W związku z trwającą rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Straszyn od 7 sierpnia zmieni się organizacja ruchu pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Akacjową i rondem węzła Gdańsk – Południe.

Skanska_projekt drogowy

W najbliższych tygodniach kierowców czekają istotne zmiany na trasie z Gdańska do Straszyna. Wprowadzone objazdy będą miały znaczący wpływ na komunikację pomiędzy miastami.

– W związku z prowadzoną rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku od granicy Gdańska do miejscowości Straszyn, w okresie od 7 sierpnia do maksymalnie 3 września wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, polegająca na całkowitym zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 222 pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Akacjową a rondem węzła Gdańsk – Południe, tj. ulicą Objazdową - wyjaśnia Paweł Piński, kierownik budowy, Skanska.

- Uczestników ruchu prosimy przede wszystkim o cierpliwość i wyrozumiałość, a także o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu ze względów bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Gdańskiem a Straszynem były dla kierowców i pieszych jak najmniej uciążliwe – informuje Paweł Piński.

Na czas wykonywania robót konieczne będzie wprowadzenie następujących objazdów:

  1. objazd poprowadzony przez Obwodnicę Południową S7: Gdańsk – Lipce – Straszyn
  2. dla pojazdów, które nie mogą poruszać się trasą S7 (pojazdy wolnobieżne oraz pojazdy bez systemu VIATOL) przejazd będzie możliwy:
  • przez ulicę Raciborskiego (Pruszcz Gdański – Rotmanka – Straszyn) - tylko dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 12 ton
  • przez drogę wojewódzką nr 222 i drogę wojewódzką nr 226 (Straszyn – Jagatowo – Pruszcz Gdański).

W trakcie zamknięcia wymienionego odcinka drogi wojewódzkiej zostaną wybudowane trzy przepusty drogowe. Prace muszą być prowadzone przy całkowitym zamknięciu drogi ze względu na lokalizację tych przepustów, ukształtowanie terenu oraz technologię wykonania. Całkowite zamknięcie drogi przy prowadzonych pracach zwiększa również bezpieczeństwo zarówno użytkowników trasy, jak i pracowników prowadzących prace budowlane.

Łącznie w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 222 zostanie przebudowanych 27 km dróg. Poza odcinkiem A Gdańsk-Straszyn, rozbudową zostaną objęte 4 fragmenty: odcinek B Żuława-Trąbki Wielkie, odcinek C Gołębiewo Wielkie-Gołębiewko, odcinek D Godziszewo-Starogard Gdański oraz odcinek E Straszyn-Żuława i ciąg pieszo-rowerowy w rejonie ronda w miejscowości Jagatowo. Realizacja projektu przyniesie szereg korzyści, m.in. stworzy podstawy do poprawy warunków transportowych związanych z dojazdami do autostrady A1 w województwie pomorskim i wpłynie na rozwój gospodarczy regionu. Inwestycja znacznie usprawni płynność na drodze oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. W trosce o środowisko Skanska wybuduje także przejścia dla zwierząt, wygrodzenia i tunele ochronne oraz nasadzi 2 tys. drzew i 7 tys. krzewów.