c

Pół osiedla w miesiąc. Osiedle Mickiewicza po raz drugi sprzedażowym sukcesem Skanska

Press release 22.02.2018 08:00 CET

Ponad 50% mieszkań II etapu Osiedla Mickiewicza znalazło nowych właścicieli w miesiąc od wprowadzenia inwestycji do sprzedaży. Osiedle Mickiewicza słynie z pionierskiej certyfikacji BREEAM. Pyta o nią już co drugi klient spółki mieszkaniowej Skanska. 

Osiedle Mickiewicza - etap II

- Osiedle Mickiewicza przyciąga dobrą lokalizacją w lubianej części Warszawy, na styku Żoliborza i Bielan. Dzieli je 10 minut drogi od centrum, do którego można dotrzeć autobusem, tramwajem, metrem lub samochodem. Jeszcze bliżej znajduje się rezerwat przyrody – Lasek Bielański, zwany również zielonymi płucami Warszawy. Bujna zieleń jest dostępna także w pobliskich parkach i lasach. Okolica jest znakomitym terenem dla biegaczy, rowerzystów, spacerowiczów i rodzin z dziećmi, spędzających wspólnie czas. Znajdują się tu różnorodne trasy wśród przyrody, z widokiem na Wisłę, sąsiedztwem klimatycznych knajpek Żoliborza, targów śniadaniowych, punktów kultury i sklepów – opowiada Aleksandra Goller, starszy menadżer projektów w Skanska Residential Development Poland.

Pionierskie osiedle: zielone, innowacyjne, w dobrym sąsiedztwie
Inwestycja jest pionierskim projektem mieszkaniowym w Polsce, certyfikowanym środowiskowo w BREEAM. To również pierwsze tego typu osiedle dla Skanska na świecie.

– Klient, który kupuje certyfikowaną nieruchomość, nie musi wierzyć deweloperowi na słowo. Osiedle audytują zewnętrzni specjaliści w trakcie projektowania i przez cały czas trwania budowy. Certyfikat stanowi potwierdzenie spełnienia najwyższych norm jakości. Inwestycja jest oceniania pod kątem kilkudziesięciu parametrów mających wpływ na jej funkcjonowanie w przyszłości. Między innymi jest to lokalizacja, komfort dla mieszkańców, izolacyjność akustyczna, izolacyjność termiczna czy jakość zastosowanych materiałów budowlanych – mówi Aleksandra Goller.

30% mieszkań II etapu osiedla powstanie również według wytycznych certyfikacji „Obiekt bez barier”. – To oznacza na przykład, że osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły swobodnie wjechać na balkon, pozbawiony w certyfikowanym mieszkaniu progów. Jest to jedno z wielu rozwiązań, które ułatwią codzienne życie osobom z niepełnosprawnościami – opowiada Aleksandra Goller.

Oprócz udogodnień środowiskowych i architektonicznych Skanska stawia również na tworzenie rozwiązań integrujących mieszkańców. - Ważnym punktem na osiedlu stanie się 70-metrowa przestrzeń wspólna, zlokalizowana w jednym z budynków, w której mieszkańcy będą mogli razem obejrzeć film, spróbować swoich sił w swingu, zagrać w szachy lub brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się w swoim towarzystwie kawy – dodaje Aleksandra Goller.

II etap Osiedla Mickiewicza będzie również pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która już od etapu projektowania, poprzez budowę, aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie zarządzaną w technologii BIM 360. Zdigitalizowanie prac usprawni przepływ informacji między inwestorem, generalnym wykonawcą, kontrahentami oraz klientami.

Cechy projektu

 • Architektura inspirowana północą
 • Zróżnicowana bryła budynku
 • Projekt autorstwa HRA Architekci
 • 2 budynki, B i C
 • 107 mieszkań
 • Dostępne metraże: 27-113 m²
 • 6 pięter
 • Dwukondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi
 • Kreatywna przestrzeń spotkań dla mieszkańców o powierzchni 70 m² stworzona z myślą o lokalnej integracji i budowaniu więzi sąsiedzkich
 • Indywidualny projekt aranżacji części wspólnych budynku
 • Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r.