Skanska w Polsce
c

Nowe mieszkania w biznesowej części Mokotowa

Press release 28.05.2018 08:00 CET

26 maja na rynek weszła bogata oferta nowych mieszkań na Mokotowie. Tego dnia rozpoczęła się sprzedaż drugiego etapu osiedla Holm House – to ponad 220 mieszkań w trzech nowych budynkach inwestycji Skanska.

wiz. Skanska (Holm House 2)

Pierwszy etap osiedla cieszył się dużym zainteresowaniem – tu na właścicieli czekają już wyłącznie ostatnie lokale. Wraz z kolejnym etapem, na rynek wchodzi 226 mieszkań i 4 lokale usługowe o metrażu od 27 m² do 133 m². Budynki o zróżnicowanej bryle (7 lub 9 kondygnacyjne) zaprojektowała ceniona pracownia architektoniczna Wojciecha Hermanowicza. Planowany termin zakończenia budowy to druga połowa 2020 roku.

Wszystko w zasięgu ręki
Jednym z największych atutów Holm House jest jego lokalizacja. – Inwestycja mieści się w popularnej i lubianej biznesowej części Warszawy. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród inwestorów, kupujących mieszkania pod wynajem. Dodatkowym plusem z ich punktu widzenia jest fakt, że mieszkania są sprzedawane wraz z prawem własności gruntu, co oznacza brak dodatkowych opłat za użytkowanie wieczyste – opowiada Karolina Guzik, manager ds. sprzedaży Skanska Residential Development Poland. – Holm House ma również idealną lokalizację dla osób, które nie chcą marnować długich godzin, stojąc w korkach w codziennej drodze do pracy. To również wymarzona wyspa dla rodzin z dziećmi. Tu wszędzie każdy ma blisko – dodaje.

Inwestycja powstaje przy ul. Abramowskiego między stacjami metra Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy od ul. Domaniewskiej. Mokotowskie osiedle Holm House 2 to element stołecznego business hubu, ale dzięki różnorodnym przestrzeniom wspólnym – w budynku została również zachowana kameralność. Powstaną wewnętrzne patia ze strefą rekreacji dla mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci. - Wysokie drewniane okna, tarasy i loggie dają możliwość podziwiania imponujących widoków na panoramę Warszawy – opowiada Karolina Guzik.

Certyfikacje i innowacyjne rozwiązania Holm House 2
Drugi etap Holm House zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców w garażu podziemnym, system korzystania z wody deszczowej do podlewania roślin w częściach wspólnych, panele fotowoltaiczne na dachu (wyprodukowana energia zasili oświetlenie w garażu), samochód elektryczny dla mieszkańców (leasing) czy stacja naprawy rowerów. Na terenie osiedla zostaną zasadzone rośliny antysmogowe, posiadające podwyższoną zdolność wyłapywania i filtrowania powietrza z toksycznych związków lotnych oraz pyłów.

Inwestycja ubiega się również o dwa certyfikaty, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów w projektowaniu i budowaniu obiektu. Zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, Holm House 2 będzie musiał osiągnąć najwyższe standardy w zakresie jakości, zdrowia i bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dodatkowym ważnym parametrem jest zmniejszanie wpływu budowy na środowisko naturalne.

Holm House będzie również audytowany pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat „Obiekt bez barier” zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Działalność Skanska w zakresie pozbawiania budynków barier architektonicznych została 9 mja br. nagrodzona w konkursie „Lider Dostępności”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Relacja z Gali III edycji Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, podczas której odebraliśmy nagrodę za całokształt działań w podejściu do projektowania i budowania dostępnego: 

✔ PAP YouTube - wywiad z Katarzyną Zawodną-Bijoch, Bartoszem Kalinowskim i Piotrem Pawłowskim https://www.youtube.com/watch?v=IIgfFr_VtMU
✔ prezydent.pl YouTube (transmisja) - Finał konkursu „Lider Dostępności 2018” https://www.youtube.com/watch?v=ggoL0I56qIk
✔ INTEGRACJA.tv - Grand Prix: Grupa SKANSKA https://www.youtube.com/watch?v=QR1lwOuiMpY