c

Aktywna końcówka roku spółki mieszkaniowej Skanska

Press release 17.12.2018 18:00 CET

Szybko postępują prace na osiedlach mieszkaniowych na Mokotowie, Bielanach i Pradze-Południe. Skandynawski charakter, zielone i dostępne budownictwo wysokiej jakości oraz najlepsze sąsiedztwo – to wspólny mianownik wszystkich czterech inwestycji Skanska prowadzonych aktualnie na terenie Warszawy.

Osiedle Mickiewicza - kolejne etapy w budowie_1

Na drugim etapie bestsellerowego Osiedla Mickiewicza zawisła wiecha. W listopadzie Skanska oddała też do użytku sąsiadujące z inwestycją rondo, poprawiając tym samym bezpieczeństwo i płynność ruchu u zbiegu ulic Klaudyny i Rudzkiej. Z infrastruktury skorzystają także miłośnicy jednośladów, bowiem w ramach inwestycji spółka wydzieliła osobne ścieżki dla cyklistów, które uzupełniły istniejącą sieć ścieżek rowerowych w Warszawie. Jednocześnie trwa budowa trzeciego etapu osiedla, która ma zakończyć się w Q3 2020 r. Inwestycja powstaje w dobrym sąsiedztwie, w sumie 10 minut drogi od centrum Warszawy, a jednak w otoczeniu pomników przyrody i Lasku Bielańskiego. W ten sposób projekt stwarza przyjazny klimat przedmieść w największym z polskich miast.

W pierwszej połowie listopada docelową wysokość osiągnął drugi etap budowy Jaśminowego Mokotowa, osiedla, którego budowa w całości była zasilana energią wiatrową. Warto dodać, że pod koniec października Skanska oddała do użytku 108 mieszkań z pierwszego, tym samym debiutując na Mokotowie. W sąsiedztwie osiedla deweloper zagospodarował też blisko 8500 mkw. powierzchni terenu, zmieniając go na rekreacyjny park z jeziorkiem, który po ukończeniu będzie miejscem dost��pnym dla wszystkich.

 

Na Pradze-Południe deweloper realizuje Park Skandynawia. Inwestycja pnie się w górę. Czym się wyróżnia? Skandynawski styl, stawiający na funkcjonalność i elegancki minimalizm, pro-ekologiczne rozwiązania, zapewnienie spokoju i atmosfery sprzyjającej relaksowi – to główne elementy tego projektu.

Mokotowski Holm House to pionierski projekt mieszkaniowy zbudowany zgodnie wytycznymi certyfikacji „Obiekt bez barier”. Pierwszy etap inwestycji jest już na ukończeniu. Docelowo ma być komfortowym miejscem do życia dla osób z niepełnosprawnościami, rodzin z dziećmi, seniorów oraz aktywnych młodych ludzi. Do współpracy przy realizacji inwestycji Skanska zaprosiła trzy wielkie postaci – Oskara Ziętę, Wojciecha Hermanowicza i Piotra Pawłowskiego. W ten sposób wielka architektura i design na światowym poziomie połączyły się z projektem osiedla o wielopokoleniowej użyteczności dla mieszkańców z różnymi potrzebami.

Spółka mieszkaniowa nie zwalnia tempa i w 2019 r. będzie kontynuować prace nad kolejnymi etapami starannie przemyślanych, nastawionych na komfort ludzi i przyjazność środowisku osiedlach.