c

Elitmind zwycięzcą trzeciej edycji Urban Quest, konkursu poszukującego innowacji z branży PropTech

Press release 22.02.2019 11:00 CET

Urban Quest to Program Akceleracyjny w branży PropTech w Europie Środkowej. Partnerami programu są Skanska, Microsoft i Business Link, którzy szukają nowych i nietypowych pomysłów na kształtowanie przestrzeni biurowych. Zwycięzcą tegorocznej edycji jest Elitmind oferujący rozwiązania biznesowe dla analityki budynkowej.

Urban Quest, Skanska, Microsoft

Głównym założeniem Urban Quest jest rozwój innowacyjnych produktów, które pozytywnie będą wpływały na rozwój branży nieruchomości oraz przyczyniały się do podniesienia komfortu użytkowania biurowców. W tym roku do Urban Quest zgłosiło się 36 firm pochodzących z 5 krajów.

Zwycięzcą tegorocznej edycji została firma Elitmind oferująca rozwiązania biznesowe dla analityki budynkowej bazujące na analizie danych i sztucznej inteligencji. Nagrodzona firma rozpocznie współpracę ze Skanska i Microsoft w celu przygotowania koncepcji przetestowania prezentowanego rozwiązania jeszcze w tym roku na wybranym projekcie biurowym dewelopera w oparciu o chmurę Microsoft. Będzie również mogła zaprezentować swój produkt na konferencji z udziałem partnerów i klientów Microsoft. Z kolei Business Link umożliwi zwycięzcy korzystanie ze swoich przestrzeni coworkingowych.

Wśród finalistów wyróżnionych w konkursie Urban Quest znalazły się także:

  • Spantium – mobilna aplikacja zaprojektowana jako platforma do prezentowania projektów architektonicznych. Umożliwia m.in. przedstawianie projektu, który ma być wybudowany w jego lokalizacji w skali 1:1 dzięki technologii Augmented Reality​ czy prezentację obiektu za pomocą modelu 3D, wizualizacji, opisu, zdjęć, spacerów wirtualnych 360 lub technologii AR.
  • Pragmasoftanalityka efektywności wykorzystania przestrzeni biurowej oparta o kamery na podczerwień, zapewniająca również informacje o zajętości przestrzeni, stylu pracy użytkowników, temperatury pomieszczeń i jakości powietrza.
  • ProperGate – umożliwia efektywniejsze zarządzanie logistyką dostaw na budowie, m.in. poprzez dostawy just-in-time oraz tworzenie harmonogramu współpracy z podwykonawcami. Zapewnia także monitoring emisji CO2 generujący raporty do certyfikacji.

– Urban Quest otwiera przed nami spektrum nowych rozwiązań, które mamy możliwość przetestować i wdrożyć na dużą skalę. Wspomniane innowacje technologiczne pomogą w procesie biznesowym poprzez efektywną analitykę danych i ich wizualizację w tak kluczowych momentach jak komercjalizacja powierzchni biurowej, a także jej dostarczenie i sprawne zarządzanie. Projekt nagrodzony w tegorocznej edycji programu będzie mógł realnie wpłynąć na jeden z naszych projektów biurowych. Współpraca trzech firm – Microsoft, Business Link oraz Skanska pozwala zwycięzcy na weryfikację jego idei z rynkiem, ekspertami o różnych specjalizacjach oraz oczekiwaniami klientów - mówi Anna Tryfon-Bojarska, menedżer ds. innowacji w spółce biurowej Skanska.

Jednym z filarów kultury Microsoft jest ciągłe uczenie się. Wszystkie interakcje, jakie podejmujemy mogą być dla nas źródłem inspiracji, to tylko kwestia nastawienia. Dlatego też bez wahania dołączyliśmy do inicjatywy Urban Quest, która pozwala odkrywać talenty, ciekawe rozwiązania dla branży PropTech i zwyczajnie inspirować się nawzajem do współpracy i realizacji wspólnych projektów. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem z młodymi spółkami – co robimy też w naszym programie dla startupów Starberry, ale równie ważne jest to, że i my się od nich uczymy. Urban Quest to doskonała platforma do takiej wymiany wiedzy i inspiracji – mówi Wojtek Życzyński, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft. 

– Kolejny raz uzyskaliśmy potwierdzenie, że ten format selekcji uczestników i oferowanego im wsparcia ma sens. Szczególnie ważne dla mnie i Business Link są przedsięwzięcia, które docelowo mogą zostać wykorzystane jako kolejny, ważny element współpracy z naszymi klientami. Robimy wiele, aby wszystkie kluczowe trendy mieć w zasięgu wzroku, dlatego tym bardziej cieszymy się na możliwość bycia gospodarzem dla zwycięzców konkursu, którzy w ramach nagrody zostaną użytkownikami naszych biur – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający Business Link.

Więcej informacji na temat Urban Quest dostępnych jest na stornie www.skanska.blpoland.com