c

Skanska zabezpiecza terminową realizację wszystkich swoich osiedli

Press release 30.04.2020 08:00 CET

Prace budowlane na osiedlach spółki mieszkaniowej Skanska są realizowane zgodnie z harmonogramem. To zasługa dobrej i sprawnej współpracy pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą w ramach jednej Grupy. W niepewnej sytuacji gospodarczej, która obecnie panuje na rynku, niezależność biznesowa jest gwarantem bezpieczeństwa.

Fot. 1 Osiedle Mickiewicza w budowie

– Prace na naszych projektach mieszkaniowych realizujemy zgodnie z założonymi harmonogramami, a na niektórych nawet je wyprzedzamy. Łagodna zima pozwoliła nam bowiem na przyspieszenie robót tam, gdzie była taka możliwość. Na chwilę obecną nie mamy sygnałów o konieczności wstrzymania poszczególnych robót ze względu na brak dostępności materiałów lub firm podwykonawczych. Większość materiałów używanych na naszych projektach jest produkowana w Polsce i tu ryzyko braku dostaw na ten moment jest niewielkie – zapewnia Cezary Grzebalski, dyrektor ds. rozwoju projektów w spółce mieszkaniowej Skanska.

Sprawnej i bezpiecznej organizacji robót sprzyja symbioza biznesowa spółki deweloperskiej i wykonawczej, działających w ramach jednej Grupy Skanska. To stała praktyka firmy.

– Połączenie pracy dwóch jednostek Skanska – w tym przypadku deweloperskiej i wykonawczej – w ramach jednego projektu, to bezpośrednia korzyść dla otoczenia i przyszłych mieszkańców naszych osiedli. Wymiana doświadczeń i wiedzy, odpowiednie zarządzanie ryzykiem, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy naszym pracownikom i podwykonawcom, powoduje, że funkcjonowanie spółki oraz terminy realizacji projektów są w pełni zabezpieczone – dodaje Cezary Grzebalski.

 

Park Skandynawia – ekologia, jakość i dobry design

Osiedle Park Skandynawia na warszawskiej Pradze Południe łączy najważniejsze cechy szwedzkiego stylu życia: ekologię, jakość, dobry design, a także zapewnia równowagę między pracą a życiem prywatnym. Dostępność do wielu punktów użyteczności publicznej, a także harmonia tego miejsca doskonale reprezentują kluczowe elementy szwedzkiej filozofii: funkcjonalność w prostocie i bliskość z naturą.

Budowa drugiego etapu osiedla rozpoczęła się z końcem czerwca 2019 roku i potrwa do stycznia 2021 r. Dwa budynki mieszkalne dostarczą 210 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 000 mkw. Aktualnie Skanska kończy prace konstrukcyjne, wykonuje roboty murowe, instalacje elektryczne i sanitarne, montuje okna oraz zaczyna tynki wewnętrzne.

W obliczu tego, że budownictwo odpowiada za znaczną część emisji CO2 do środowiska, niezwykle ważna jest minimalizacja negatywnego wpływu inwestycji na otoczenie. Cały plac budowy osiedla jest w pełni zasilany energią wiatrową, której produkcja nie powoduje emisji szkodliwych gazów ani ciepła. Skanska wykorzystuje również nietoksyczne materiały budowlane o ograniczonej zawartości lotnych związków organicznych oraz stosuje rozmaite systemy energooszczędne tj. oświetlenie placu i zaplecza budowy z wykorzystaniem technologii LED oraz centralne sterowanie zasilaniem budowy, pozwalające w sposób programowany wyłączać ogrzewanie i oświetlenie tam, gdzie nie przebywają aktualnie ludzie.

 

Osiedle Mickiewicza – bestsellerowa inwestycja na styku Żoliborza i Bielan

Osiedle Mickiewicza, to miejsce pełne zieleni w częściach wspólnych z zachowanym starodrzewiem, przyrodniczą ścieżką edukacyjną i nowopowstającym parkiem o powierzchni 3,5 tys. mkw., do tego świetna infrastruktura rowerowa – to niewątpliwe wyróżniki tego osiedla. Forma budynków nawiązuje do naturalnego i spokojnego charakteru okolicy położonej na skraju rezerwatu przyrody, wśród urokliwych uliczek Żoliborza i parków Bielan, w otoczeniu pomników przyrody i Lasku Bielańskiego. W ten sposób projekt stwarza przyjazny klimat przedmieść w największym z polskich miast.

Liczący 151 lokali w trzech kameralnych budynkach, trzeci etap tej cieszącej się dużą popularnością inwestycji został zakończony przed terminem i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwają prace zieleniarskie. W trosce o wspólne bezpieczeństwo deweloper umożliwił klientom bezkontaktowy odbiór gotowych mieszkań, przy użyciu aplikacji takich jak WhatsApp, Skype lub FaceTime. Po zapoznaniu się z dokładną instrukcją przyszli mieszkańcy, ze zdalnym wsparciem konsultantów Skanska, mogą efektywnie przejść przez cały proces.

 

W pełni zaawansowanej budowie jest też czwarty, ostatni już etap Osiedla Mickiewicza. Budynek osiągnął stan „0” i trwają prace związane z wykonywaniem konstrukcji. Obiekt powstaje zgodnie z wysokimi, prośrodowiskowymi standardami, a wszystkie 132 mieszkania będą wyposażone dodatkowo m.in. w okna z nawiewnikami antysmogowymi. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku.

 

 

Jaśminowy Mokotów – zielone otoczenie i willowa zabudowa

Jaśminowy Mokotów, to osiedle wkomponowane w zabudowę pod Skarpą Warszawską. Pozytywny odbiór, z jakim spotkały się dotychczas zrealizowane etapy tego osiedla, był sygnałem do wprowadzenia do sprzedaży kolejnych 94 apartamentów w ramach trzeciego etapu. Każde z przestronnym balkonem lub tarasem, a te na parterze – ogródkiem. Osiedle zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym będą wyróżniać duże panoramiczne, drewniane okna o wysokich parametrach akustycznych, słoneczne kuchnie, przestronne sypialnie główne oraz eleganckie portale drzwiowe.

Budowa trzeciego etapu rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku i potrwa do trzeciego kwartału 2021. Skanska właśnie zakończyła prace ziemne oraz większość robót żelbetowych. Wykonywane są obecnie roboty murowe oraz instalacje sanitarne, a następnie firma przystąpi do realizacji instalacji elektrycznych, montażu okien oraz zewnętrznych robót dachowych.

Z uwagi na wyjątkową sytuację epidemiologiczną i bezpieczeństwo klientów deweloper wprowadził możliwość podpisywania umów rezerwacyjnych przez Internet, za pośrednictwem platformy udostępnianej przez podmiot zewnętrzny. Nowe rozwiązanie wykorzystuje zalety podpisu elektronicznego, co oszczędza czas, upraszcza formalności i ułatwia przeprowadzenie całego procesu.

 

 

Holm House – w centrum biznesowej części Mokotowa

Holm House to nowoczesna inwestycja, która łączy w sobie prestiżowy design i kameralny klimat pozwalający poczuć wewnętrzną harmonię w biznesowym zagłębiu Warszawy. Obecni i przyszli mieszkańcy zachowają tu własną, prywatną przestrzeń. Do ich dyspozycji będą bowiem wewnętrzne dziedzińce, plac zabaw oraz strefa rekreacji.

W ramach drugiego etapu osiedla Holm House, Skanska zrealizowała 226 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe. Trzy budynki otrzymały właśnie pozwolenie na użytkowanie i niebawem rozpocznie się proces odbiorów mieszkań.

Od stycznia br. w budowie jest również trzeci etap osiedla – dwa budynki, a w nich 232 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Zakończone zostały już ściany szczelinowe oraz montaż palisad. Trwają roboty ziemne związane m.in. z płytą fundamentową. Aktualnie na placu budowy pojawiają się żurawie wieżowe i trwają przygotowania do wyprowadzania budynków z ziemi.

Przy realizacji trzeciego etapu deweloper szczególnie skupia się na kwestiach środowiskowych oraz zdrowiu mieszkańców – zaczynając od instalacji zintegrowanych z oknami nawiewników antysmogowych i antyalergicznych, poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach, po projekt zieleni uwzględniający gatunki roślin o zwiększonej efektywności filtracji. Korzysta także z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Dzięki temu budynki będą nie tylko dobrze wyglądały w momencie oddania ich do użytku, ale i robiły wrażenie wraz z upływem lat.

Dodatkowym atutem wszystkich osiedli Skanska jest to, że powstają zgodnie z wytycznymi certyfikatu środowiskowego BREEAM. Jest to wyróżnienie przyznawane za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko.