c

Zieleń, cisza i spokój - Skanska rozpoczyna sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów

Press release 21.01.2021 10:30 CET

Ruszyła sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, wyróżniające się niską zabudową, piękną architekturą i obfitością terenów zielonych. Nowy etap to 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 m.kw. i 3 lokale usługowe, znajdujące się w 6 dwupiętrowych budynkach. Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca. 

Jaśminowy Mokotów 4 (wizualizacja 1)

Jaśminowy Mokotów jest wyjątkowym miejscem do życia, które od kilku lat wybierają osoby ceniące naturę, ciszę, spokój, estetykę wykonania, dostępność terenów zielonych na wyciągnięcie ręki. Najnowszy etap inwestycji to sześć dwupiętrowych budynków - w każdym z nich znajdzie się jedynie kilkanaście mieszkań, co zapewni mieszkańcom prywatność i jeszcze bardziej podkreśli kameralny charakter osiedla. 

Niskie, jasne budynki, pomiędzy którymi jest zachowana przestrzeń, bujna zieleń, sprawiająca wrażenie sielskiego ogrodu – to wszystko sprawia, że mieszkania tu są bardzo chętnie wybierane przez wymagających klientów, którzy szukają czegoś więcej niż tylko mieszkania. Zalety osiedla doceniają nie tylko jego mieszkańcy, ale także środowisko branżowe, które nagradzało wielokrotnie inwestycję za przyjazne dla ludzi i przyrody rozwiązania, jakość i dobrą architekturę. 

W ramach osiedla Skanska oferuje również lokale usługowe, tak pożądane w tej nowo kształtującej się części Mokotowa. czwartym etapie powstaną trzy lokale usługowe, przy czym jeden z nich posiada własny ogródek, co czyni go zupełnie wyjątkowym. 

- Kolejny etap naszej cenionej inwestycji mieszkaniowej to idealne miejsce dla tych, którzy chcą znaleźć odprężenie od zgiełku miasta. Osiedle Jaśminowy Mokotów położone jest przy ul. Białej Koniczyny, niedaleko al. Wilanowskiej i al. Sikorskiego, w rejonie Skarpy Warszawskiej. Okolica ta jest wyjątkowym miejscem w Warszawie. Mieszkanie tutaj to gwarancja bliskości natury, najwyższej jakości i spokoju, który zapewnia kameralny charakter inwestycji, będącej częścią nowo powstającej dzielnicy – ogrodu – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska. 

Zachwycająca architektura 

Budynki tworzące czwarty etap Jaśminowego Mokotowa charakteryzują się bardzo przyjemnym w odbiorze, jasnym wykończeniem, które nadaje im lekkości. Co ważne, stanowią one spójną architektoniczną całość z budynkami powstałymi w ramach wcześniejszych etapów inwestycji. 

Mieszkania, tak jak w poprzednich etapach, są wysokie – mają ok. 2,8 m. Duże drewniane okna, w części mieszkań dzięki dodatkowym naświetlom mające wysokość od podłogi do sufitu, wpuszczać będą do wnętrz jeszcze więcej naturalnego światła. W wielu apartamentach znalazło się miejsce na przestronne, wentylowane garderoby, a w łazienkach przewidziano możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego, co jest bardzo cenione przez klientów. 

Każde z mieszkań będzie posiadać przestronny balkon lub wyjątkowo dzisiaj pożądany prywatny ogródek. Na balkonach znajdują się wnęki, które będzie można zabudować drzwiami lub umieścić w nich regały do wygodnego przechowywania, np. sprzętu ogrodniczego do pielęgnowania zieleni. 

Zachwycają również starannie zaprojektowane części wspólne budynków - znajdziemy tu stylowe oświetlenie, eleganckie portale drzwiowe z estetycznymi detalami oraz pięknie wykończone podłogi. 

Smart home w trosce o środowisko 

Mieszkania na osiedlu Jaśminowy Mokotów zostaną wyposażone w system Appartme by Skanska, który pozwala obniżyć koszty utrzymania. To system automatyki mieszkaniowej, który w podstawowym modelu umożliwia szybkie wyłączenie oświetlenia i zasilania gniazd elektrycznych w całym mieszkaniu (z wyjątkiem tych, do których podłączona jest lodówka czy router internetowy) oraz ogrzewania. Dzięki temu mieszkańcy w wygodny sposób mogą zmniejszyć ogrzewanie przy wychodzeniu z domu lub odłączyć zapomniane ładowarki do urządzeń elektronicznych 

W efekcie unikamy niepotrzebnego pobierania prądu  to oszczędność nie tylko w naszym portfelu, ale również troska o środowisko. Każdy z właścicieli będzie miał możliwość samodzielnego rozbudowania bazowych funkcji systemu Appartme (np. poszerzając go o czujniki obecności w mieszkaniu, sterowanie roletami i punktowym oświetleniem). 

Jeszcze więcej zieleni i natury 

Cała zabudowa mieszkaniowa w rejonie Skarpy Warszawskiej tworzy "dzielnicę-ogród”. Wytyczne dotyczące projektowania są tu bardzo restrykcyjne. Zabudować można tylko 40-45% powierzchni, a pozostałe 55-60% powierzchni stanowi powierzchnię biologicznie czynną. W ramach czwartego etapu osiedla Skanska posadzi tu kolejne rośliny, co jeszcze bardziej podkreśli „ogrodowy” charakter osiedla.  

Pojawi się tu kilkadziesiąt nowych drzew (m.in.: lipy, brzozy, magnolie, wiśnie i jabłonie), około dwóch tysięcy krzewów (takich jak ogniki, wierzby, śnieguliczki) oraz wiele innych roślin, dobranych tak, aby były atrakcyjne też dla zwierząt, m.in. dla ptaków śpiewających. Zostaną także zamontowane budki dla ptaków i domki dla owadów, dzięki którym każdy miłośnik przyrody będzie mógł ją obserwować niemalże z własnego ogródka czy balkonu. 

Deweloper zadbał również o gospodarowanie wodą opadową, która posłuży do nawadniania osiedlowej roślinności – na terenie inwestycji znajdują się skrzynki rozsączające deszczówkę. Z kolei wody opadowe, odprowadzane z lokalnych dróg, po oczyszczeniu zasilą jezioro w Parku Enklawa, który powstał w ramach całej inwestycji. 

Korzyści dla małych i dużych mieszkańców osiedla 

Na terenie czwartego etapu osiedla powstaną dwa place zabaw, które pozwolą najmłodszym na beztroską i bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Do dyspozycji mieszkańców będą również stojaki rowerowe przed budynkami i wieszaki rowerowe przy miejscach parkingowych w garażach. Rozwiązanie to z pewnością docenią wielbiciele jednośladów – szczególnie, że najnowszy etap Jaśminowego Mokotowa powstaje przy wybudowanej wcześniej m.in. przez Skanska ulicy Białej Koniczyny. Znajduje się tu ścieżka rowerowa, łącząca się z systemem dróg rowerowych w mieście, która zapewnia łatwy oraz przyjazny środowisku dojazd zarówno do centrum, okolicznych terenów rekreacyjnych, jak i tych poza Warszawą. 

"Zielona hipoteka 

Deweloper konsekwentnie realizuje zobowiązanie środowiskowe Grupy Skanska – dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 50% do roku 2030 oraz o osiągnięciu w tym zakresie neutralności w 2045 roku. Dlatego dla Skanska tak istotne są certyfikacje środowiskowe w systemie BREEAM – czwarty etap Jaśminowego Mokotowa również zostanie objęty tą uznaną na całym świecie certyfikacją. Warto podkreślić, że nabywcy takich mieszkań mogą liczyć na korzystne warunki kredytów hipotecznych. 

Co ciekawe, budowa nowej inwestycji będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Warto wspomnieć, że Jaśminowy Mokotów był pierwszą budową w Warszawie zasilaną wyłącznie energią z odnawialnych źródeł. Dzięki świadomemu wykorzystaniu zielonej energii, Skanska redukuje niekorzystny wpływ na środowisko już na etapie realizacji inwestycji – produkcja zielonej energii nie powoduje emisji szkodliwych gazów ani ciepła. 

Nagrody dla Jaśminowego Mokotowa 

Jaśminowy Mokotów doceniają nie tylko jego mieszkańcy, ale także środowisko branżowe. Osiedle otrzymało nagrodę „Twórcy Przestrzeni” za zrównoważone budownictwo, wyróżnienie „Listki CSR Polityki” za realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, certyfikat “Home Zone” za jakość i niezawodność. Drugi etap znalazł się również w top 3 najlepszych warszawskich osiedli w konkursie po Nagrodę Architektoniczną m.st. Warszawy, w top 10 najlepszych osiedli w Polsce w rankingu jednego z najpopularniejszych tygodników opinii. Na zielone rozwiązania, które wprowadzono na Jaśminowym Mokotowie uwagę zwróciła również kapituła konkursu "Zielone Orły”. Za wyjątkowe osiągnięcia uznała fakt, że Skanska, jako pierwszy deweloper i generalny wykonawca w stolicy, zasilała budowę osiedla energią odnawialną, zapobiegając tym samym emisji blisko 1 300 ton dwutlenku węgla do atmosfery. 

Jaśminowy Mokotów 4 – kluczowe fakty i liczby: 

  • 6 dwupiętrowych budynków 
  • 83 mieszkania 
  • powierzchnie od 25 do 127 mkw. 
  • 84 miejsca postojowe w garażu 
  • ponadstandardowa wysokość mieszkań: ok. 2,80 m 
  • 3 lokale usługowe, w tym jeden z własnym ogródkiem 
  • certyfikat BREEAM 
  • dodatkowe benefity dla mieszkańców: Park Enklawa, system Appartme by Skanska, wysokie drewniane okna, garderoby w większości mieszkań, możliwość łączenia lokali, możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego, duże i ustawne balkony, prywatne ogródki na parterach, wewnętrzne zielone patio z placami zabaw, ścieżka rowerowa tuż obok, 
  • generalny wykonawca: Skanska S.A. 
  • autor projektu architektonicznego: Pracownia BBGK Architekci