c

Paweł Warda nowym wiceprezesem ds. operacyjnych w spółce biurowej Skanska

Press release 01.02.2021 14:02 CET

Spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej powołała Pawła Wardę na stanowisko wiceprezesa (EVP) ds. operacyjnych w Polsce i zarazem mianowała go na nowego członka zarządu. Paweł Warda będzie odpowiedzialny za działalność związaną z realizacją inwes­tycji w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.

 

Skanska

Paweł Warda ma ponad 20 lat doświadczenia i pełnił dotychczas wiele funkcji menadżerskich w obszarach zarządzania realizacjami inwestycji oraz ich kosztami m.in. w sektorach komercyjnym, przemysłowym, rekreacyjnym i hand­lowym. Reprezentował inwestorów, instytucje finansowe i najemców. Zanim dołączył do Skanska, pracował w firmie Jones Lang LaSalle (JLL), gdzie zajmował stanowisko dyrektora ds. realizacji inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji, a także był członkiem zarządu w regionie EMEA ds. usług inwestycyjnych i realizacyjnych. Wcześniej pracował w Atkins i Bovis Lend Lease.

Cieszymy się, że Paweł dołączył do zespołu Skanska. Polska jest największym rynkiem w naszym portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej i chcemy kontynuować realizację strategicznego celu związanego z rozwojem inwestycji w tym kraju. Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży nieruchomości, w szczególności zarządzania inwestycjami i reali­zacją obiektów budowlanych, Paweł pokieruje naszymi projektami w czte­rech głównych miastach Polski: w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Liczymy na to, że jego wiedza i doświadczenie będzie dla nas znaczącym wsparciem w osiągnięciu naszych ambitnych celów związanych z neutralnością klimatyczną podkreśla Katarzyna Zawodna-Bijoch, CEO i prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spółka biurowa Skanska w CEE działa na 10 rynkach miejskich w czterech krajach – na Węgrzech, w Czechach, Polsce i Rumunii. Jest liderem rynku w regionie, który dostarczył już ponad 1 400 000 mkw. powierzchni biurowej. W Polsce Skanska jest obecna na siedmiu rynkach – w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

W lutym 2020 roku spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) ogłosiła powołanie nowego zarządu i struktury organizacyjnej w ramach strategii biznesowej zakładającej jeszcze większe skupienie się na kliencie i wartościach firmy. Skanska scentralizowała organizację na poziomie regionu CEE, m.in. powołując nowych wiceprezesów odpowiedzialnych za konkretną działalność biznesową. Mariusz Krzak, drugi wiceprezes ds. operacyjnych w Polsce, jest odpowiedzialny za rynki warszawski, wrocławski i gdański.

Kontakty

Skontaktuj się z: Aleksandra Markiewicz, HR Manager/Business Partner