c

Spółka biurowa Skanska przyznała dwie nagrody specjalne w konkursie Grand Press Photo

Press release 18.05.2021 09:22 CET

Spółka biurowa Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej została partnerem kategorii „Środowisko” w tegorocznej edycji Grand Press Photo – Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Firma oceniała zgłoszone zdjęcia, wyróżniając spośród nich dwie najlepsze prace, których autorzy otrzymali nagrody pieniężne. Zwycięzców ogłoszono podczas finałowej gali konkursu, która odbyła się 13 maja. Wystawa z pracami laureatów znajdzie się na patio łódzkiej Bramy Miasta.

Grand Press Photo_Jacek Turczyk

– Kategoria „Środowisko” jest nam szczególnie bliska, ponieważ jednym z filarów naszej działalności biznesowej jest zrównoważony rozwój i minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wybranie jednej, najlepszej fotografii spośród tylu znakomitych prac było nie lada wyzwaniem, dlatego zdecydowaliśmy się przyznać nie jedną, a dwie nagrody – dodaje Katarzyna Zawodna-Bijoch.

Wyróżnione zdjęcia przedstawiają drzewo przebijające się w otoczeniu bloków oraz głuptaka, zaraz po zanurkowaniu do wody z dużej wysokości. Oba ujęcia w urokliwy sposób pokazują piękno przyrody i jej wyjątkową moc. – Nagrodzone fotografie doskonalone uświadamiają nam, że warto troszczyć się o naszą planetę. To bardzo ważny aspekt dzisiejszej rzeczywistości i jedno z największych wyzwań, jakie przed sobą stawiamy. Cieszymy się, że możemy być częścią konkursu, w którym przyszło nam oceniać zdjęcia idealnie wpisujące się w filozofię naszej firmy – podsumowuje Katarzyna Zawodna-Bijoch.

W tym roku zwycięskie prace konkursu Grand Press Photo będą prezentowane od 31 maja do 20 czerwca na patio łódzkiego kompleksu biurowego Brama Miasta zrealizowanego przez spółkę biurową Skanska. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi oraz goście będą mogli w komfortowych warunkach zapoznać się z najlepszymi pracami.