c

Centrum Południe utrzymuje dobre tempo! Boehringer Ingelheim wprowadzi się do wrocławskiego kompleksu biurowego

Press release 19.08.2021 09:00 CET

Boehringer Ingelheim Business Services Poland dołączy do grona najemców Centrum Południe, wrocławskiego kompleksu biurowego realizowanego przez Skanska. Na początku 2022 roku firma zajmie blisko 2 800 mkw. nowoczesnej i zrównoważonej powierzchni biurowej, zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie i zdrowym środowisku pracy. Podczas procesu transakcyjnego przyszłemu najemcy doradzała firma CBRE.

Centrum Południe

Centrum Południe to wieloetapowy projekt, który docelowo zaoferuje 85 000 m2 powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. Pierwsza faza o powierzchni 27 600 mkw., oddana do użytku w lipcu 2020 roku, otrzymała właśnie prestiżowy certyfikat LEED Core&Shell. Certyfikat ten potwierdza, że Centrum Południe zostało zaprojektowane i wybudowane według najwyższych standardów, jednocześnie spełniając wymogi zrównoważonego i przyjaznego środowisku budownictwa. Z kolei budowa drugiego etapu kompleksu, obejmującego 21 500 mkw., rozpoczęła się pod koniec lipca i ma być gotowa w czwartym kwartale 2022 roku. Teraz ten innowacyjny projekt biurowy zyskał kolejnego najemcę.

 – Cieszymy się, że możemy stworzyć we Wroc��awiu nasze nowe Centrum GBS, które przyciąga do siebie wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych i utalentowanych pracowników działających w dobrze rozwiniętym i prężnie funkcjonującym ekosystemie. W pierwszych miesiącach działalności, postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego biura według naszych potrzeb, dlatego wybór odpowiedniej lokalizacji był jednym z priorytetów. Szukaliśmy biurowca, w którym na pierwszym planie stoi zrównoważony rozwój i dobrostan środowiska, dobre samopoczucie pracowników oraz inteligentne technologie. Jesteśmy przekonani, że Centrum Południe, zaawansowany budynek Skanska, jest najlepszym wyborem, aby zapewnić naszym pracownikom najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa – mówi Fatih Ozturk, Head of GBS Center Poland & Managing Director Boehringer Ingelheim Business Services Poland Sp. z o.o.

Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących, innowacyjnych firm farmaceutycznych na świecie. Firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej do stosowania w medycynie i weterynarii. Boehringer Ingelheim jest obecny w Polsce od 25 lat i obecnie zatrudnia 230 pracowników. W 2020 roku był partnerem wspierającym kampanię "Badaj się i lecz" skierowaną do wszystkich Polaków. Boehringer Ingelheim ogłosił niedawno otwarcie czwartego już centrum usług wspólnych, które stopniowo staje się europejskim centralnym hubem GBS we Wrocławiu. Najemca wprowadzi się do wrocławskiego biurowca w styczniu 2022 roku.

– Nasz klient poszukiwał powierzchni biurowej, która połączy w sobie wiele funkcji. Istotne było jednak, aby przestrzeń biurowa wspierała zespół Boehringer Ingelheim w codziennej pracy. Różnorodność przestrzeni, zrównoważone środowisko pracy i doskonała lokalizacja - to wszystko udało się znaleźć w Centrum Południe. To była dla nas ogromna przyjemność móc brać udział w tym procesie transakcyjnym – mówi Paweł Boczar, Dyrektor Biura we Wrocławiu w CBRE.

 – Centrum Południe to miejsce, w którym skupiamy się na jednym z najważniejszych aspektów – dobrym samopoczuciu obecnych i przyszłych pracowników. Zależy ono przede wszystkim od wysokiej jakości biur i przyszłościowych rozwiązań, docenianych zarówno przez lokalne, jak i międzynarodowe firmy. Cieszymy się, że Boehringer Ingelheim wybrał Wrocław i nasz biurowiec spośród tak szerokiej, globalnej konkurencji – mówi Karolina Jamróz, Leasing Manager w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zbudować tak silne partnerstwo z najemcą, który podziela nasze wartości i dostrzega je w przestrzeniach Centrum Południe - dodaje Karolina Jamróz.

Pierwsza faza Centrum Południe została uznana za najlepszy projekt zrównoważony w konkursie CIJ Awards Polska 2020.