c

Zapotrzebowanie na elastyczne powierzchnie biurowe rośnie. Business Link rozszerza swoją ofertę w ramach High5ive

Press release 21.12.2021 09:40 CET

Business Link, spółka należąca do grupy Skanska, powiększa swoją przestrzeń w biurowcu High5ive. Na dodatkowych ponad 800 mkw. firmy będą mogły wynająć innowacyjne i zrównoważone biura typu flex. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie elastycznym zarządzaniem miejscami pracy, będącym cenionym rozwiązaniem na rynku biurowym

High5ive

Według najnowszej edycji badań przeprowadzonych na zlecenie spółki biurowej Skanska, prawie 60% polskich pracowników chce pracować w biurze codziennie lub przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. To pokazuje, że powierzchnie biurowe – zarówno tradycyjne, jak i te elastyczne – nadal pełnią ważną rolę w wielu firmach. Są również odpowiedzią na potrzeby pracowników wykazujących znaczne zainteresowanie pracą hybrydową oraz pracodawców korporacyjnych, którzy poszukując stabilizacji finansowej w czasie pandemii, stali się mniej skłonni do angażowania w duże i długie umowy najmu.

– W ramach naszego kwietniowego raportu „Flexible Workplace Vademecum” podkreślaliśmy, że pandemia koronawirusa przyspieszyła pewne procesy, które normalnie trwałyby dłużej. Jednym z nich jest bardzo szybki wzrost popularności elastycznego zarządzania powierzchniami biurowymi. Dlatego w budynkach Skanska stawiamy na rozwój, który pozwoli jak najlepiej spożytkować synergię pomiędzy biurami tradycyjnymi, a tymi z sektora flex. Wspólnie dążymy do tego, by nasze lokalizacje nawiązywały do wartości i celów tworzenia biur przyszłości w duchu idei „Care for Life” – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor zarządzająca w Business Link oraz Head of Strategic Workplace Advisory w Skanska.

Elastyczne zarządzanie miejscami pracy łączy największe zalety powierzchni tradycyjnych i miejsc, w których wykonujemy pracę zdalną. Skanska wraz z Business Link już od blisko pięciu lat oferuje klientom korporacyjnym dostosowane do ich sytuacji biznesowej i etapu rozwoju rozwiązania, łączące biuro tradycyjne i biuro serwisowane. Klienci mają do dyspozycji 4 modele: core&flex, satellites (hub&spoke), growth i swing.

Dotychczasowa powierzchnia Business Link w krakowskim High5ive została wynajęta w całości, a zainteresowanie obecnych i potencjalnych firm powierzchniami elastycznymi rośnie. W związku z tym podjęto decyzję o wynajęciu dodatkowej przestrzeni na parterze budynku 3. Na powierzchni ponad 800 mkw. zaplanowano przestrzenie biurowe i wspólne, a także sale konferencyjne, zaaranżowane i wykonane zgodnie ze stylistyką nawiązującą do idei well-being.

Cieszymy się, że nasi klienci będą mieli bardzo dobry dostęp do licznych usług, które oferuje kompleks, w tym również do przewidzianego fragmentu zorganizowanej zieleni – mówi Tomasz Pater, szef zespołu odpowiedzialny za ekspansję i nowe lokalizacje BL w całej Polsce. – Nowa lokalizacja w tym samym kompleksie biurowym odpowiada na potrzeby lokalnego rynku. Jest pokłosiem sukcesu, który tutaj odnieśliśmy, podpisując z BP największą umowę na rynku flex w 2021 roku – dodaje Tomasz Pater.

Krakowska przestrzeń do rozwoju biznesu

High5ive to dobrze znana mieszkańcom Krakowa inwestycja biurowa Skanska. Biura znajdują się w centrum miasta – tuż przy Dworcu Głównym, Galerii Krakowskiej oraz w sąsiedztwie uczelni wyższych.

Budynek został zrealizowany z myślą o różnorodnym zastosowaniu, dlatego wyposażono go w zrównoważoną przestrzeń biurową typu flex, zapewniającą rozwiązania o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Świadczy o tym między innymi otrzymany certyfikat WELL Health-Safety Rating weryfikujący i mierzący jakość powierzchni biurowych w kontekście bezpieczeństwa i dobrostanu ich użytkowników. Ponadto w inwestycji zastosowano zielone rozwiązania, takie jak między innymi antysmogowy chodnik. Jego zadaniem jest zmniejszenie poziomu smogu w okolicy. Rozwiązanie redukuje średnio o 30% ilość szkodliwych związków pochodzących ze spalin samochodowych. Do dyspozycji najemców oraz mieszkańców są tereny zielone oraz infrastruktura dla koszykarzy. Dzięki tak zaprojektowanym przestrzeniom biurowym High5ive stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów biznesowych Krakowa, przyciągającym do swoich wnętrz międzynarodowych najemców

Pobierz