c

sennder kontynuuje rozwój na polskim rynku i powiększa swoje biuro we wrocławskim Centrum Południe

Press release 15.02.2022 08:00 CET

Wiodący europejski cyfrowy spedytor drogowy, sennder, powiększa swoje wrocławskie biuro, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla rozwijającego się zespołu. Firma wynajmie kolejne piętro – ponad 1 300 mkw. – w Centrum Południe, największej biurowej inwestycji Skanska we Wrocławiu.  

Centrum Południe

Centrum Południe to wieloetapowa inwestycja, która docelowo zaoferuje 85 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Jej pierwszy etap zakończył się w lipcu 2020 roku, a rok później Skanska rozpoczęła prace nad drugą fazą. Centrum Południe to pierwsza realizacja szwedzkiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska, która będzie mogła pochwalić się prestiżowym certyfikatem WELL. Projekt został już odznaczony innym ważnym wyróżnieniem – WELL Health-Safety Rating. Jest ono przyznawane powierzchniom biurowym, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania chorób, umożliwiając jednocześnie stworzenie zdrowego i przyjaznego środowiska pracy. 

W styczniu 2021 roku sennder wynajął w Centrum Południe ponad 1 200 mkw. powierzchni biurowej oraz 200-metrowy taras. W tym roku firma planuje wynajęcie kolejnego piętra o powierzchni ponad 1 300 mkw. oraz połączenie dwóch kondygnacji w jedną całość. Wrocławski zespół firmy powiększył się w ciągu roku o ponad 150% (z prawie 50 pracowników w 2020 roku do ponad 120 pod koniec 2021). Obecnie sennder planuje zatrudnić w Polsce blisko 60 nowych osób. 

– Polska pozostaje kluczowym regionem dla naszej firmy. Większość podmiotów logistycznych nadal działa w oparciu o tradycyjne narzędzia, dlatego istnieje duży popyt na spedycję cyfrową – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający sennder Polska. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem lokalnych talentów we Wrocławiu. Planujemy powiększyć nasz dotychczasowy zespół: dziś jest to ponad 120 osób, a naszym celem jest 190. Wielu naszych pracowników jest zainteresowanych powrotem do biura. Jestem bardzo zadowolony z możliwości współpracy ze Skanska. Cenimy elastyczność – cieszymy się, że spełniane są nasze oczekiwania w zakresie powierzchni biurowej klasy premium – dodaje Krzysztof Koronkiewicz. 

sennder dąży do stworzenia czegoś więcej, niż tylko miejsca pracy. Jednym z powodów rozbudowy wrocławskiego biura jest zapewnienie pracownikom takich udogodnień, jak zjeżdżalnia do przemieszczania się pomiędzy piętrami, stół bilardowy i sale konferencyjne z ruchomymi ścianami. Ma to na celu stworzenie środowiska pracy, które sprzyja kreatywności i współdziałaniu. 

– Powiększenie powierzchni biurowej firmy sennder jest dowodem na to, że biura wciąż odgrywają istotną rolę w działalności wielu organizacji – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy przekonani, że zrównoważone i innowacyjne przestrzenie biurowe Centrum Południe będą atutem wspierającym dalszy rozwój naszego najemcy. Kolejna umowa z sennder stanowi dla nas również wielki dowód zaufania – dodaje Karolina Jamróz. 

Kompleks Centrum Południe zbudowano zgodnie z najwyższymi standardami i najbardziej wymagającymi certyfikatami środowiskowymi, przyznawanymi innowacyjnym i bezpiecznym przestrzeniom biurowym, które cechuje najwyższa jakość oraz dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. Centrum Południe jest w 100% zasilane energią elektryczną pochodzącą z farm wiatrowych. Ponadto jest to pierwszy kompleks biurowy we Wrocławiu, w ramach którego ułożono antysmogowy chodnik wykonany z zielonego betonu. Filtry oczyszczające powietrze, nawilżacze adiabatyczne i system wentylacji umożliwiają dostarczenie aż o 30% więcej świeżego powietrza niż w przypadku standardowych powierzchni biurowych – w rezultacie jakość powietrza w budynku jest znacznie lepsza. W przestrzeniach publicznych zastosowano oświetlenie LED – dzięki temu kompleks zużywa nawet o jedną trzecią mniej energii niż budynki referencyjne. Na terenach zielonych w obrębie Centrum Południe nie używa się szkodliwych pestycydów i herbicydów.