c

Liceum IPS w Centrum Południe inauguruje rok szkolny.

Press release 01.09.2022 10:00 CET

Naukę w szkole rozpoczną międzynarodowi uczniowie z ponad 30 różnych krajów, w tym z Polski. Międzynarodowa szkoła IPS, jedyna placówka oświatowa we Wrocławiu autoryzowana przez dwie światowe organizacje edukacyjne: IB (International Baccalaureate) oraz Cambridge Assessment International Education, rozpoczyna działalność w kompleksie Centrum Południe. Na 1400 mkw. nowoczesnej i pobudzającej kreatywność powierzchni uczyć się będzie docelowo 150 uczniów. Przed nimi 186 dni nauki.

IPSchool w Centrum Południe

IPS działa w stolicy Dolnego Śląska od 2011 roku. Do tej pory młodzi Wrocławianie mogli korzystać z przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły muzycznej. Teraz, w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez spółkę biurową Skanska, otwiera się liceum IPS wraz z najwyższymi klasami szkoły podstawowej. Szkoła zajmuje 1400 mkw. na dwóch piętrach budynku.

Sama placówka, jak i jej szeroka oferta, w pełni przygotowują uczniów do dalszych etapów edukacji oraz późniejszego wejścia na rynek pracy. Absolwenci liceum IPS będą gotowi do studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie. Nauka w szkole odbywa się będzie wyłącznie w języku angielskim, a uczniowie będą przygotowywać się do brytyjskich egzaminów Cambridge IGCSE oraz A-Levels, a także polskiej matury.­­

Kampus szkoły w Centrum Południe odpowiada najwyższym standardom placówek oświatowych na świecie. Podobne lokalizacje wybierały międzynarodowe szkoły w Londynie lub Singapurze, ale w Polsce jest to pierwszy taki projekt. Przestrzeń szkoły to 9 nowoczesnych sal i laboratoriów, open space przeznaczony do projektów grupowych uczniów oraz nowoczesny snack bar, sala konferencyjna i powierzchnia administracyjna - mówi Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk, prezes zarządu IPS.

­­– Pierwszy dzień września to dla uczniów zawsze duże emocje – szczególnie, jeśli rok szkolny rozpoczynają w zupełnie nowym miejscu. Mamy nadzieję, że stworzone przez nas powierzchnie, oferujące zdrowe i komfortowe warunki oraz biznesowe otoczenie pozwolą im w pełni rozwinąć swój potencjał – mówi Karolina Jamróz, Menadżer ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Zielona szkoła, do której dojedziesz rowerem

Centrum Południe to wieloetapowy projekt, wyznaczający nową jakość w zakresie rozwiązań wdrażanych w biurowcach. Inwestycja uzyskała m.in. certyfikat WELL Core & Shell na poziomie Gold. System ten skupia się na zdrowiu i komforcie użytkowników przestrzeni komercyjnych, w tym biurowych, a jego przyznanie oznacza, że standardy dotyczące powietrza, wody, oświetlenia czy temperatury są na najwyższym poziomie. To pierwsze takie wyróżnienie w stolicy Dolnego Śląska.

Inwestycja może pochwalić się również certyfikatem LEED Platinum, który weryfikuje budynek pod kątem jego wpływu na środowisko naturalne. Budynki kompleksu są w 100% zasilane energią wyprodukowaną na farmach wiatrowych. Wewnątrz znajdują się rozwiązania oszczędzające energię i pozwalające ponownie wykorzystać wodę. Dziedziniec i chodnik obok Centrum Południe zbudowano z betonu pochłaniającego szkodliwe cząsteczki znajdujące się w powietrzu.

Kadra nauczycielska i uczniowie będą mogli korzystać m.in. z wirtualnych kart dostępu do szkoły i części wspólnych budynku. Centrum Południe jest również wyposażone w rozbudowaną infrastrukturę dla miłośników dwóch kółek: stojaki, dodatkową windę, stację napraw i sanitariaty dla rowerzystów.