c

Pracownicy z pięciu krajów razem pomagają

Press release 20.12.2022 09:00 CET

Pracownicy Skanska w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii po raz kolejny połączyli siły, by przed świętami Bożego Narodzenia sprawić radość dzieciom i rodziom w potrzebie, opuszczonym seniorom czy młodym dorosłym, którzy opuścili bramy domu dziecka i rozpoczynają dorosłe życie. Symboliczne drzewka życzeń w siedzibach firmy w 5 krajach od listopada znikają pod setkami prezentów, a obdarowani właśnie odbierają swoje paczki. W ciągu 11 lat nasi pracownicy przekazali ponad 4000 prezentów.

Giving Tree Warszawa 2022

Co roku nasi pracownicy znajdują w firmowym intranecie życzenia napisane lub narysowane bezpośrednio przez dzieci, a także historie życia osób potrzebujących ze schronisk czy domów seniora. Następnie rezerwują wybrane życzenie i przynoszą prezent bezpośrednio pod choinkę w biurach firmy.

- Najcenniejsze jest to, że inicjatywa ta została wymyślona i opracowana przez samych pracowników i spontanicznie "wyeksportowana" do innych krajów, w których działamy. W tym roku musieliśmy nawet zapytać więcej organizacji non-profit o życzenia, bo zainteresowanie naszych ludzi pomaganiem było jeszcze większe niż w poprzednich latach - mówi prezes Skanska Central Europe Michał Jurka.