c

Grupa Atos w Polsce rozwija technologiczne skrzydła w warszawskim biurowcu P180

Press release 07.08.2023 09:00 CET

Grupa Atos, światowy lider w dziedzinie transformacji cyfrowej, zajmujący się projektowaniem przestrzeni informatycznej, zdecydował się przenieść swoje dotychczasowe biuro. Najemca wybrał warszawski biurowiec P180 od Skanska, który cechują nie tylko zaawansowane technologicznie, ale też zrównoważone rozwiązania w zakresie wykorzystanych do budowy materiałów. Pracownicy Grupy Atos mają do dyspozycji 1 100 mkw. nowej powierzchni biurowej.

P180, Warsaw

Grupa Atos, która w Polsce działa pod dwiema markami, Atos oraz Eviden, to globalny potentat w transformacji cyfrowej, specjalizujący się w projektowaniu przestrzeni informatycznej przyszłości. Zatrudnia około 110 000 pracowników i osiąga roczne przychody w wysokości 11 mld euro. W Polsce istnieje od ponad 20 lat, zatrudniając ponad 7000 osób w siedmiu miastach. 

Firma jest pionierem w dekarbonizacji, dostarczając bezpieczne i zdekarbonizowane rozwiązania cyfrowe.  

- Działania prośrodowiskowe zyskują na znaczeniu. Pomagamy klientom w analizie poziomu ich dojrzałości w zakresie dekarbonizacji dla całego zakresu usług IT. Opracowaliśmy kompleksową ofertę, wykorzystując zarówno technologię, jak i rozwiązania oparte na przyrodzie. Zapewniamy dostosowany do potrzeb plan działania, opracowywanie i wdrażanie programów zrównoważonego rozwoju w całym zakresie działalności biznesowej naszych klientów - wyjaśnia Agnieszka Kaczorowska-Janus, szefowa zespołu Eviden GDC PL.   

Jednym z topowych rozwiązań firmy jest SmartCity, które umożliwia cyfrowe zarządzanie usługami miejskimi. Przykładowo Karta Miejska, pełniąc rolę identyfikatora mieszkańca, może służyć jako środek płatniczy w transporcie publicznym oraz integrować transport regionalny z systemem miejskim. Dodatkowo system lojalnościowy nagradza aktywność mieszkańców. Rozwiązanie SmartCity obejmuje też inne usługi miejskie, takie jak parking, głosowanie, wsparcie socjalne, gospodarka odpadami, rowery miejskie i wydarzenia specjalne. 

- Z powodzeniem dostarczyliśmy także usługi cyfrowe oparte na danych podczas Europejskich Igrzysk Olimpijskich 2023, które odbyły się w czerwcu br. w naszym kraju. Odpowiadaliśmy za bezpieczne przechwytywanie, przetwarzanie i dystrybucję danych każdego dnia zawodów. Stworzyliśmy m.in. platformę biletową, oficjalną stronę wydarzenia, portal dla wolontariuszy oraz platformę dla mediów. Dzięki naszym rozwiązaniom w sumie 40 000 fanów sportu mogło na żywo śledzić wyniki, a także oglądać treści na urządzeniach mobilnych – dodaje Damian Kaczor, szef Atos GDC PL. 

- Grupa Atos dołącza do wyjątkowego grona najemców P180, które tworzą specjaliści w zakresie technologii informatycznych i rozwiązań smart. Takie rozwiązania są istotne również dla nas, podczas realizacji inwestycji i na samym etapie jej projektowania – mówi Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Dla Skanska najnowocześniejsze rozwiązania mają przede wszystkim mieć pozytywny, zrównoważony wpływ na społeczeństwo – dodaje Tomasz Subocz. 

Narzędzia smart teraźniejszością i przyszłością w biurach 

Rozwiązania smart sprawdzają się w przestrzeniach miejskich, infrastrukturze i miejscach, które służą w codziennych obowiązkach. Przykładowo w biurowcu P180, jego użytkownicy są na bieżąco informowani o jakości zewnętrznego powietrza za pomocą ekranu w holu windy głównej. W różnych częściach budynku znajdują się kody QR, które dostarczają informacji dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym porad dotyczących zdrowego stylu życia oraz możliwość kontaktu z konsultantami ds. zdrowia psychicznego i fizycznego. 

Budynek posiada cyfrowy interfejs oświetlenia i zaawansowany system zarządzania budynkiem, który planuje działanie urządzeń elektrycznych zgodnie z potrzebami i wykrywa niepotrzebne zużycie energii. Taką kontrolę mogą mieć również sami pracownicy, którzy dzięki sterownikom pokojowym posiadającym funkcję Green Leaf, mogą dobrać odpowiednią temperaturę czy oświetlenie. Informuje ona użytkownika o wpływie jego ustawień na zużycie energii - ikona liścia świeci na zielono w trybie oszczędzania energii i na czerwono, gdy zużycie jest zbyt wysokie.  

Biurowiec P180 jest wyposażony w platformę Connected by Skanska, umożliwiającą zarządzanie budynkiem z poziomu smartfona. Oferuje ona funkcje takie jak wirtualna "wejściówka" dla gości, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w garażu podziemnym i elastyczne przydzielanie miejsc parkingowych.  

P180 zostało zaprojektowane zgodnie z kryteriami ESG, czyli z wykorzystaniem rozwiązań i narzędzi ograniczających wpływ na środowisko oraz z myślą o jak najlepszym samopoczuciu przebywających wewnątrz osób. Inwestycja spełnia standardy najbardziej wymagających certyfikatów: LEED Platinum, WELL Core & Shell, WELL Health-Safety Rating oraz Obiekt bez barier.  

- Cieszymy się, że nasi pracownicy będą mogli korzystać z nowoczesnych, kooperacyjnych lokacji, które wpisują się w strategię Grupy w zakresie wykorzystywania powierzchni biurowych - mówi Agnieszka Kaczorowska-Janus, szefowa zespołu Eviden GDC PL. - Zależy nam także, aby nasze biura skupiały pracowników, wspierały ich integrację i pracę zespołową. Były nie tylko miejscem pracy, ale miejscem łączącym ludzi, umożliwiającym wymianę wiedzy i doświadczeń – dodaje Agnieszka Kaczorowska-Janus. 

Pobierz