c

Po zimie ruszają prace na obwodnicy Kęt

Press release 02.04.2012 10:00 CET

Po zimowej przerwie Skanska wznawia prace przy budowie zachodniej obwodnicy Kęt w woj. małopolskim. Do wykonania pozostał prawie kilometrowy odcinek drogi od ul. Żwirki i Wigury do ul. Spacerowej, gdzie roboty ruszą 2 kwietnia.

Budowa I etapu zachodniej obwodnicy Kęt rozpoczęła się pod koniec 2010 roku. Na początku stycznia tego roku oddaliśmy do użytku pierwszy fragment nowej drogi, czyli prawie 900 m jezdni od ul. Kościuszki do ul. Żwirki i Wigury. Na wysokości Grupy Kęty, czyli przy włączeniu obwodnicy do drogi krajowej nr 52, Skanska wybudowała także rondo.

O obwodnicy

- Budowana obwodnica to jezdnia o szerokości 7 m wraz z zatokami autobusowymi, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem – mówi Sebastian Zub, Menadżer Projektów, Skanska. - Inwestycja obejmie również m.in. budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę ekranów akustycznych, nasadzenie zieleni oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Budowa I etapu zachodniej obwodnicy Kęt zakończy się w listopadzie tego roku. Wartość robót wykonywanych przez Skanska na zlecenie Urzędu Gminy wynosi ponad 13 mln zł brutto.

W Dankowicach przebudowa

Także 2 kwietnia rozpoczniemy przebudowę skrzyżowania w sąsiednich Dankowicach w powiecie bielskim. Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania dróg powiatowych.

- Skrzyżowanie po przebudowie będzie miało formę ronda, a jego nowy kształt wymusi na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości – podkreśla Sebastian Zub. - Poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu mają również zapewnić: przejście dla pieszych zlokalizowane na zachodnim wlocie ronda, aktywne przejście dla pieszych (z pulsacyjnymi światłami) na ul. Oświęcimskiej pomiędzy zatokami autobusowymi, ograniczenia prędkości do 40km/h oraz odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome.

W Dankowicach wybudujemy też chodnik, dzięki czemu piesi nie będą już musieli poruszać się poboczem drogi. Zleceniodawca inwestycji jest Powiat Bielski. Koszt przebudowy skrzyżowania to 2,4 mln zł brutto.