c

Hala magazynowa dla Roto Frank w Lubartowie jest już gotowa

Press release 12.11.2012 14:00 CET

Skanska zakończyła w Lubartowie prace przy budowie hali magazynowej wraz z infrastrukturą. Inwestorem jest firma Roto Frank – jeden z wiodących producentów okien dachowych, schodów strychowych i okuć budowlanych na świecie.

W zakres prac weszła budowa hali magazynowej oraz wiaty wraz z zadaszeniem przejazdu pomiędzy istniejącymi halami. Skanska wykonała także infrastrukturę techniczną, w tym rozbudowę chodników i zatoki przy zbiorniku wody pożarowej, a także zrealizowała instalacje zewnętrzne obejmujące kanalizację deszczową i sanitarną, a także inne elementy wyposażenia i zagospodarowania terenu oraz małej architektury.

Powierzchnia zabudowy hali magazynowej wynosi 2248 m kw., a powierzchnia zabudowy wiaty wraz z zadaszeniem 941 m kw. W obiekcie będą magazynowane gotowe wyroby wytwarzane przez Roto Frank.

W trakcie realizacji największym wyzwaniem dla naszego zespołu była ciągła presja czasu - mówi Paweł Malinowski, Kierownik Budowy, Skanska. - Inwestycję, wraz z robotami dodatkowymi, udało nam się zakończyć przed terminem, skracając go o 25%

Specjaliści od okien, schodów i okuć budowlanych

Firma Roto Frank została założona w 1935 roku w Niemczech. Obecnie zatrudnia blisko 3800 pracowników w spółkach produkcyjnych i dystrybucyjnych na niemal wszystkich kontynentach, osiągając przychody ponad 600 mln euro rocznie. Roto jest liderem technologii budowlanych
i jednym z najważniejszych na świecie producentów okien dachowych, schodów strychowych, okuć do okien i drzwi balkonowych oraz zamków i zawiasów do drzwi wejściowych. Firma specjalizuje się również w przetwarzaniu energii słonecznej. W Polsce Roto Frank ma nowoczesną fabrykę okien dachowych w Lubartowie, dającą zatrudnienie ponad 450 osobom.

Skanska w regionie

Budowa hali magazynowej dla Roto Frank to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa lubelskiego. W Dęblinie na lotnisku wojskowym budujemy wielofunkcyjny port lotniczy i strażnicę lotniskowej straży pożarnej a także remontujemy płaszczyzny przedhangarowe. W Lublinie modernizujemy Klinikę Okulistyki i rozbudowujemy infrastrukturę naukowo – badawczą dla Uniwersytetu Medycznego. Prowadzimy również prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 30 między Lublinem a Lubartowem, a w Nałęczowie przebudowujemy i modernizujemy oczyszczalnię ścieków. W Świdniku pod Lublinem zrealizowaliśmy kontrakt związany z budową infrastruktury lotniska.

W Puławach wybudowaliśmy hipermarket „Tesco” i halę handlową „Leroy Merlin”, a w Lublinie zrealizowaliśmy osiedle mieszkaniowe „Słoneczny Dom”
i przebudowaliśmy Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. W Dęblinie wyremontowaliśmy ogrodzenie lotniska wojskowego, a w Elizówce koło Lublina wybudowaliśmy halę handlowo – magazynową dla Lubelskiego Rynku Hurtowego.