c

Rozpoczęliśmy przebudowę Akademickiego Centrum Kultury w Lublinie

Press release 28.06.2011 10:05 CET

Skanska rozpoczęła przebudowę Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Projekt zrealizujemy do końca sierpnia 2012 r. Inwestorem prac o wartości prawie 12 mln zł brutto jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Chatka Zaka

W ramach inwestycji przebudujemy Akademickie Centrum Kultury, zwane Chatką Żaka, na potrzeby Inkubatora Medialno-Artystycznego. Projekt zakłada wykonanie remontu i dostosowanie obiektu do przepisów przeciwpożarowych, sanitarno – higienicznych, bhp oraz warunków technicznych.

Chatka Żaka jest jednym z symboli akademickiego Lublina. Ten zaprojektowany przez Krystynę Różycką budynek, utrzymany w modernistycznym stylu, powstał w latach 60. ub. wieku.

W tej części Chatki Żaka, gdzie kiedyś mieściła się stołówka UMCS, wybudujemy Inkubator Medialno-Artystyczny - mówi Dionizy Iwaszko, Menedżer Projektu, Skanska. - Jego najważniejszym elementem będzie profesjonalne studio radiowo-telewizyjne zlokalizowane w salach, w których kiedyś funkcjonował klub muzyczny. Pomieszczenia te, nieużywane od kilku lat, niszczeją, dlatego po zakończeniu prac to miejsce zmieni zdecydowanie swój wygląd.

Przestrzeń na „inkubator multimedialny” zostanie wyposażona w pomieszczenia rekreacyjne, montażowe i studio TV oraz salę kinowo - koncertową. Wykonamy także kawiarnię oraz urządzenia techniczne: mechaniki scenicznej, oświetlenia technicznego i nagłośnienia, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sali oraz studia TV.

Jako wykonawca będziemy odpowiedzialni także za przebudowę pomieszczeń na cele edukacyjne, gospodarcze i sanitarne. W budynku znajdą się sale taneczne z zapleczem, pracownia plastyczna oraz szereg pomieszczeń magazynowo-archiwalnych. Wykonamy również pracownię teatralną, fotograficzną, Public Relations, a nawet filmu animowanego.

Ponadto, wyposażymy budynek w urządzenia niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania w ramach jego nowych funkcji. Wymienimy istniejące instalacje: c.o., wodno-kanalizacyjną, odgromową, wentylacyjną i domofonową, wraz z instalacją elektryczną. Wykonamy też wentylację mechaniczną: nawiewno – wywiewną.

Nasze prace zaplanowaliśmy w taki sposób, aby Chatka Żaka nie musiała przerywać swojej działalności. Dołożymy wszelkich starań, aby budynek funkcjonował  jak dotychczas - dalej będą odbywać się w nim spektakle, czynna będzie też kawiarnia - dodaje Dionizy Iwaszko.

W końcowym etapie prac budynek zostanie ocieplony i zyska nowe okna, natomiast hol zachowa swój pierwotny stan.

 

Pobierz