c

Będzie bezpieczniej na trasie nr 92

Press release 22.10.2012 13:00 CET

Na początku grudnia zakończą się prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu na drodze krajowej nr 92 na terenie gmin Kłodawa oraz Chodów. Projekt o wartości prawie 8 mln netto zrealizuje Skanska na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Trasa na odcinku 10 km jest obecnie w bardzo złym stanie. Widoczne są koleiny.

W ramach remontu Skanska wykona frezowanie nawierzchni o średniej grubości 3 cm oraz frezowanie kolein na głębokości 4 cm. Położone zostaną dwie warstwy bitumiczne. Wymienione będą również krawężniki i chodniki z kostki betonowej. Na realizowanym odcinku powstaną wysepki z elementów prefabrykowanych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Droga krajowa nr 92 na remontowanym przez Skanska odcinku posiada obecnie nawierzchnię o szerokości 11 m.

- Remonty cząstkowe łącznie obejmą ponad 13 tys. m kw. nawierzchni, a frezowanie 18 tys. m kw. – mówi Jarosław Biernacik, Kierownik Budowy, Skanska. - Zajmiemy się również oznakowaniem pionowym i poziomym oraz robotami wykończeniowymi.

Prace, zaplanowane na 6 tygodni, rozpoczęły się 22 października. Podczas remontu kierowcy na trasie muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Zmiana organizacji ruchu potrzebna jest na czterech skrzyżowaniach – mówi Maciej Widerowski, Menadżer Projektu, Skanska. - Przewidujemy, że w okresie największej intensywności prac w trzech miejscach będzie prowadzony ruch wahadłowy.

Skanska w Wielkopolsce

To już kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na trasie nr 92. Dobiega końca remont odcinka Grzegorzew – Kłodawa oraz remont ulicy Poznańskiej w Poznaniu, będącej fragmentem tej trasy.

Skanska od wielu lat obecna jest na rynku konińskim. Firma zrealizowała
w ubiegłych latach trzy etapy modernizacji ul. Poznańskiej w Koninie, wyremontowała również ul. Przemysłową. Zajmujemy się też zimowym  i bieżącym utrzymaniem dróg w Koninie oraz letnim i zimowym utrzymaniem dróg krajowych o długości ok. 200 km na ternie Rejonu Dróg Krajowych w tym mieście. Obecnie budujemy także ulice na osiedlu Przydziałki.

Ponadto, w rejonie wschodniej Wielkopolski wykonaliśmy m.in. obwodnicę Kleczewa, ul. Kopernika w Słupcy oraz drogę powiatową Wilczogóra – Skulska Wieś.