c

Skanska zakończyła przebudowę drogi w Bolechowie

Press release 16.11.2010 00:00 CET

Pod koniec października Skanska zakończyła przebudowę 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2406P Poznań-Bolechowo od mostu nad Wartą do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 196. Projekt miał wartość ponad 6 mln zł brutto.

Dzięki inwestycji droga została poszerzona i zyskała nową nawierzchnię oraz równe ciągi pieszo-rowerowe z kostki brukowej. Projekt objął także remont mostu nad Wartą oraz przebudowę przepustu znajdującego się na głębokości 5 m pod jezdnią, na odcinku pomiędzy mostem a Bolechowem. Wiązało się to z zamknięciem drogi na okres niespełna dwóch miesięcy. Skanska zrealizowała zadanie w terminie i od 1 września most był ponownie przejezdny.

Na pozostałym odcinku drogi prace trwały do końca października. W ciągu 126 dni remontu robotnicy pracowali w sumie 1512 godzin. Na budowie od poniedziałku do soboty, po 12 godzin dziennie pracowało 40 pracowników, którzy m.in. ułożyli ponad 7 tys. m kw. kostki brukowej, wbudowali niemal 4,5 tys. ton nawierzchni asfaltowych, wykonali ponad 1,8 km ciągów pieszo-rowerowych i wbudowali 30 tys. ton piasku w nasypy.

Inwestorem prac był Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu. Projekt był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W ostatnich latach w rejonie Bolechowa Skanska rozbudowała fabrykę samochodów Solaris i zbudowała fabrykę mebli Hilding. Aktualnie w tym regionie budujemy obwodnicę Murowanej Gośliny - projekt o wartości niemal 70 mln zł.