c

Rusza modernizacja Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie

Press release 12.03.2014 15:00 CET

Rozpoczyna się I etap przebudowy Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie Wlkp. Na początek modernizację przejdzie piwnica, parter i pierwsze piętro. Dzisiaj została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Skanska. Wartość prac wyniesie ok. 4,6 mln zł netto. 

Pierwszy etap inwestycji obejmie przebudowę obiektu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakresie piwnicy, parteru i pierwszego piętra. Wejście główne do budynku przeniesione zostanie na kondygnację przyziemia i będzie dostępne bezpośrednio z poziomu terenu. Nad wejściem głównym powstanie zadaszenie w formie wiszącego dachu na stalowej konstrukcji.

Budynek zyska też nową fasadę, częściowo z płyt imitujących beton architektoniczny, częściowo aluminiowo-szklaną. W ramach przebudowy na poziomie piwnicy, parteru i pierwszego piętra zostaną wymienione tynki, okładziny ścian, posadzki, stolarka i ślusarka okienna i drzwiowa. Modernizację przejdą też wewnętrzne instalacje w budynku.

- Prace ruszą pod koniec marca – mówi Marcin Małycha, Kierownik Budowy, Skanska. - Rozpoczniemy od rozbiórek tarasów zewnętrznych. Roboty będziemy prowadzić w czynnym obiekcie Urzędu Wojewódzkiego. Będzie to wymagało od nas odpowiedniej organizacji prac, by zapewnić dostęp do budynku interesantom, pracownikom i by nie zakłócać codziennego funkcjonowania urzędu.

Skanska w Lubuskiem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną i Archiwum Państwowe, w podgorzowskiej Kłodawie – rozbudowała Zespół Szkół, w Zielonej Górze zrealizowała m.in. Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie. Obecnie w Międzyrzeczu trwa budowa Komendy Powiatowej Policji, w Słubicach powstaje targowisko „Pod Dębami”. Wkrótce ruszy też rozbudowa zakładu Kronopol w Żarach i budowa planetarium w Zielonej Górze – obecnie na etapie projektowania.