c

Budowa DTŚ: kolejne zmiany dla kierowców w Gliwicach

Press release 29.10.2013 14:12 CET

Skanska, realizująca jeden z dwóch gliwickich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na Kujawskiej zmniejszą się utrudnienia dla kierowców, za to na A1 zamknięte zostaną jezdnie główne w obu kierunkach.

DTŚ

Zmiany organizacji ruchu zostały tak zaplanowane, aby ułatwić kierowcom poruszanie się na groby bliskich w dniu Wszystkich Świętych.

Na Kujawskiej przed czasem

W czwartek 31 października zmieni się organizacja ruchu na ul. Kujawskiej w Gliwicach. - Tym razem nie będzie utrudnień dla kierowców, ale udostępnienie dla ruchu przebudowanego fragmentu Kujawskiej wraz z nowo wybudowanym rondem – mówi Stanisław Syrnik, Kierownik Budowy, Skanska.

Prace na Kujawskiej Skanska zakończyła znacznie szybciej niż to było planowane. Zamknięcie tego odcinka nastąpiło w marcu tego roku i miało potrwać do grudnia 2013.

- Prace zostały jednak wykonany wcześniej, tak aby na 1 listopada kierowcy mogli już poruszać się bez utrudnień – dodaje Stanisław Syrnik.

Demontaż rusztowań na A1

Na wtorek 5 listopada zaplanowany jest na autostradzie A1 w Gliwicach demontaż rusztowań nad czynną obecnie jezdnią.

- Zmiana tymczasowej organizacji ruchu w tym miejscu jest spowodowana przygotowaniami do wykonania trzeciego segmentu  ustrojów nośnych obiektu głównego węzła budowanego nad autostradą A1, który połączy A1 z nowym odcinkiem średnicówki w Gliwicach -wyjaśnia Tomasz Przepiórka, Kierownik budowy, Skanska.

Zmiana organizacji ruchu planowana na 5 listopada w tym etapie potrwa 60 dni. Zmiana będzie polegać na zamknięciu jezdni głównych autostrady A1 w obu kierunkach. W tym czasie ruch zostanie przekierowany na jezdnie zbierająco-rozprowadzające przy zachowaniu dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Trwa budowa DTŚ

Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, która jest realizowana od ubiegłego roku, została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy – oznaczony jako G1 – o długości około 2,8 km prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Na tym fragmencie DTŚ zaprojektowano 5 obiektów inżynierskich – wiadukty drogowe nad torami kolejowymi, ul. Wschodnią, ul. Błonie i ul. Kujawską oraz węzeł drogowy nad autostradą A1 i rzeką Kłodnicą. Wykonawcą tej części inwestycji o wartości prawie 199 mln zł netto (244,5 mln zł brutto) jest Skanska. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2012 r. i potrwa do sierpnia 2014 r.

Drugi powstający w Gliwicach odcinek DTŚ został oznaczony jako G2. Ma długość około 5,6 km i prowadzi od ul. Kujawskiej do istniejącego węzła Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową.

Pobierz