c

Badanie jakości firm budujących drogi

Press release 09.05.2012 09:00 CET

W dzisiejszych wydaniach gazet ukazały się artykuły ze swoistym rankingiem firm budowlanych – wynikami badania jakości prac firm budujących drogi, przeprowadzonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jednoznacznie możemy stwierdzić, że ranking nie odzwierciedla rzeczywistej jakości, w jakiej wykonywane są przez Skanska roboty budowlane.

Ranking firm przedstawiono w Kielcach podczas otwarcia targów Autostrada - Polska. Powstał on na podstawie badań przeprowadzonych przez laboratoria drogowe GDDKiA na inwestycjach realizowanych w ubiegłym roku. Zestawienie obejmuje 24 firmy. Skanska zajmuje 21. miejsce.

Nie mieliśmy świadomości, że GDDKiA przygotowuje tego typu ranking. Ponieważ nie mamy wiedzy, jakich kontraktów dotyczą wyniki badania w nim ujęte oraz nie znamy metodyki rankingu, trudno o komentarz. Zamierzamy wystąpić do GDDKiA z prośbą o udostępnienie szczegółów rankingu, by móc skomentować jego wyniki. Stoimy jednak na stanowisku, iż ranking nie odzwierciedla rzeczywistej jakości, w jakiej wykonywane są przez Skanska roboty budowlane.