c

Główne ulice w Tarnobrzegu będą wyremontowane

Press release 21.02.2014 11:19 CET

Główne ulice Tarnobrzega, aleję Warszawską i ul. Sikorskiego, czeka remont. Prawie 9-kilometrowy odcinek drogi wyremontuje Skanska na zlecenie Gminy Tarnobrzeg. Inwestycja będzie kosztowała ok. 5,7 mln zł brutto.

Warszawska - Tarnobrzeg

Prace na alei Warszawskiej i ul. Sikorskiego, które stanowią część drogi wojewódzkiej nr 723 Tarnobrzeg-Sandomierz rozpoczną się w pierwszej połowie marca. Zakończenie remontu jest zaplanowane na wrzesień tego roku.

Remont na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz

Remont, który wykona Skanska, obejmuje odcinek o długości 8,79 km od centrum Tarnobrzega (skrzyżowanie Sikorskiego z Sandomierską) w kierunku Sandomierza. Są to ul. Sikorskiego i aleja Warszawska, będące drogą wojewódzką.

W ramach inwestycji aleja Warszawska zyska nową nawierzchnię, wyremontowane zostaną skrzyżowania, wloty bocznych ulic, zatoki autobusowe, miejsca parkingowe, chodniki, zjazdy do posesji. Wymiana nawierzchni, którą wykona Skanska, dotyczy głównie warstwy ścieralnej. Część prac będzie wykonywana w technologii mikronawierzchni (tzw. slurry seal), czyli cienkiego dywanika z odpowiedniej emulsji, układanego na zimno.

Prace pod ruchem

Skanska będzie wykonywała prace etapami w taki sposób, żeby uciążliwości były jak najmniej odczuwalne dla kierowców. Pace będą prowadzone bez konieczności całkowitego zamykania ulic.

– Zastosujemy ruch wahadłowy i miejscowe zwężenia –Mariusz Piotrowski, Menadżer Projektu, Skanska. ozpoczęcie najbardziej intensywnych prac, czyli układania nowej nawierzchni, jest zaplanowane na czerwiec.

Co zyskają mieszkańcy i kierowcy?

W ramach inwestycji na ul. Sikorskiego i Alei Warszawskiej w Tarnobrzegu Skanska wyremontuje:

  • 8,79 km nawierzchni drogi,
  • 46 miejsc parkingowych,
  • 6 zatok autobusowych,
  • 17 skrzyżowań,
  • chodniki wyduż drogi,
  • kanalizację deszczową.