c

Zrealizujemy kontrakt za 153 mln zł

Press release 02.12.2009 00:00 CET

Spółka budowlana Skanska podpisała kontrakt na budowę Parku Handlowego Turawa zlokalizowanego na granicy Opola. Wartość prac wynosi 153 mln zł brutto. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2010 roku.

Obiekt zlokalizowany będzie na granicy Opola i gminy Turawa, przy ulicy Witosa i Dębowej. Termin zakończenia prac zaplanowany jest na grudzień 2010 r. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka inwestycyjno-deweloperska Helical Poland. Kontrakt jest współfinansowany przez fundusz inwestycyjny Standard Life. Projekt opracowało biuro architektoniczne Czora&Czora. Zakres prac - Park Handlowy Turawa powstanie na działce o powierzchni 15 hektarów - mówi Piotr Wesołowski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska we Wrocławiu. - Będzie to kompleks budynków handlowo - usługowych o łącznej powierzchni 41 tys. m kw. W jego skład wejdą: dwa pawilony handlowe Carrefour i Praktiker, hala kupców oraz budynek przeznaczony na usługi gastronomiczne.

Zakres podpisanego przez Skanska kontraktu obejmuje również wykonanie przyłączy i sieci wodociągowych, gazowych, elektrycznych oraz kanalizacji sanitarnej i burzowej. Ponadto, zbudujemy drogi wewnętrzne i parkingi wraz z infrastrukturą. Poza terenem działki, na której usytuowany będzie Park Handlowy Turawa, powstanie droga z dwoma rondami, która zostanie włączona do obwodnicy i lokalnego układu komunikacyjnego Opola.

Skanska na Opolszczyźnie Od kilku lat jesteśmy obecni jako wykonawca projektów na Opolszczyźnie. Zrealizowaliśmy Węzeł Wodny w Kędzierzynie-Koźlu i zabezpieczenie przeciwpowodziowe Młynówki i Odry w Opolu. Obecnie modernizujemy budynek Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w kampusie Politechniki Opolskiej. W październiku podpisaliśmy kontrakt na budowę zbiornika retencyjnego Kluczbork na rzece Stobrawie.