c

W Elblągu podpisano umowę na budowę najwyższego sądu w Polsce

Press release 05.07.2013 16:00 CET

Jedenaście pięter naziemnych i jedno podziemne - z tylu kondygnacji składa się będzie budynek, który stanie się siedzibą oddziałów Sądu Okręgowego i Rejonowego w Elblągu. Dziś podpisana została umowa na budowę obiektu. Wartość inwestycji, którą zrealizuje Skanska, wynosi 44 mln zł netto.

Download file

Obiekt o powierzchni 8,8 tys. m2 zostanie wyposażony w sale rozpraw, pomieszczenia biurowe, techniczne, socjalne, a także sekretariaty oraz archiwa. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do lipca 2017 r.

Realizacja

Aktualnie wydziały Sądów: Rejonowego i Okręgowego w Elblągu zlokalizowane są w trzech różnych miejscach. Po zakończeniu inwestycji, w nowej siedzibie znajdować się będą wszystkie wydziały poza karnymi.

-Zakres umowy obejmuje przede wszystkim realizację prac związanych z budową obiektu sądu wraz z instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą techniczną – wyjaśnia Małgorzata Jacyno, Menadżer Projektu, Skanska. Wykonawca odpowiada również za zagospodarowanie terenu, w tym budowę nowych miejsc parkingowych i zjazdu do podziemnego parkingu dla samochodów policyjnych. -Zgodnie z projektem budynek zostanie wykończony nowoczesnymi materiałami elewacyjnymi - płytami ceramicznymi podwieszonymi do elewacji oraz dużymi partiami przeszkleń. Dodatkowo, dzięki kolorystyce i odpowiedniemu ułożeniu płyt na elewacji obiektu uzyskamy efekt poziomych pasów – tłumaczy Małgorzata Jacyno.

Projekt w liczbach

pow. zabudowy: 873,50 m2
pow. budynku: 8.822,07 m2
kubatura budynku: 38.164,20 m3
ilość kondygnacji nadziemnych: 12
ilość kondygnacji podziemnych: 1

Kolejny kontrakt w województwie

Aktualnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Skanska realizuje m.in. rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, rozbudowę i przebudowę Sądu Rejonowego w Olecku, a także rewitalizację kompleksu dawnego szpitala wojskowego w Olsztynie.

 

 

 

 

Pobierz