c

Skanska zbuduje w Bochni fabrykę dla firmy Werner Kenkel

Press release 25.10.2012 15:15 CET

Jeszcze w tym roku na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej Skanska rozpocznie budowę hali produkcyjnej dla firmy Werner Kenkel. W fabryce, o łącznej powierzchni ponad 36 tys. m kw., znajdzie zatrudnienie kilkadziesiąt osób.

podpisanie umowy

Budowa hali produkcyjnej zakończy się w II połowie 2013 roku. Werner Kenkel - producent tektury falistej i opakowań, jest pierwszym inwestorem powstającej w Bochni Strefy Aktywności Gospodarczej, w której wykonawcą infrastruktury jest również Skanska.

Fabryka da pracę

Skanska wybuduje dla Werner Kenkel fabrykę o powierzchni łącznej 36 tys. m kw. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. W pierwszym Skanska wybuduje halę produkcyjną o powierzchni 20 tys. m kw. oraz pomieszczenia techniczne, socjalne i biurowe. – Będzie to hala produkcyjna o konstrukcji mieszanej stalowo–żelbetowej – mówi Paweł Kajetańczyk, Menadżer Projektu, Skanska.

Konstrukcję hali oprzemy głównie na dźwigarach o rozstawie osiowym 24 m, dach budynku pełnił będzie natomiast funkcję „sztywnej tarczy” przyjmującej część obciążeń parcia wiatru na ściany.

W drugim etapie powstanie hala o powierzchni 16 tys. m kw. Fabryka Werner Kenkel powstaje na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Pracę ma w niej znaleźć kilkadziesiąt osób, głównie z Bochni i okolic.

Skanska dla Werner Kenkel

Nowa hala w Bochni to kolejna realizacja Skanska dla tego inwestora. Skanska rozbudowała już zakład produkcji opakowań tekturowych, wybudowała zakład produkcji opakowań offsetowych oraz budynek administracyjno-biurowy znajdujący się przy fabryce Werner Kenkel w Krzycku Wielkim.

- Z firmą Werner Kenkel współpracujemy od 2006 roku. Projekt w Bochni to nasza siódma wspólna realizacja – dodaje Arkadiusz Majorczyk, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

O Werner Kenkel

Werner Kenkel to działający od 1979 roku producent tektury falistej i opakowań. W zakładach w Krzycku Wielkim zatrudnia prawie 600 osób. Firma jest dostawcą dla ponad 500 firm krajowych i zagranicznych. W ubiegłym roku produkcja opakowań Werner Kenkel wyniosła prawie 400 mln sztuk.

Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej

Celem budowy Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, gdzie powstanie fabryka Werner Kenkel, jest ściągnięcie do miasta inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców Bochni i okolic.

Na przedsiębiorców, którzy zdecydują się zainwestować w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, będzie czekało 60 hektarów uzbrojonego terenu. Obszar strefy będzie podzielony na 14 modułów, w tym moduły przeznaczone pod zabudowę przemysłową i usługową. Na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Bochnia Skanska wyposaży blisko 60 hektarów Strefy w infrastrukturę techniczną.

Budowę infrastruktury Strefy Skanska wykona do końca września 2014 roku, po czym do połowy listopada 2014 uzyska pozwolenie na jej użytkowanie.

Przedsiębiorców do Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej ma przyciągnąć m.in. jej położenie w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego węzła komunikacyjnego autostrady A4. Strefa w Bochni powstaje przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Uruchomienie strefy jest dofinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.