c

Przebudujemy drogę w powiecie konińskim

Press release 12.03.2010 00:00 CET

Skanska zrealizuje przebudowę drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Wilczygóra i Wturek, w województwie wielkopolskim. Wartość kontraktu wynosi 6 mln zł brutto. Inwestycja zakończy się we wrześniu br.

Zakres projektu obejmuje przebudowę niemal 4,5-kilometrowego odcinka drogi pomiędzy miejscowościami Wilczygóra i Wturek. Zniszczoną nawierzchnię, o zmiennej szerokości od 4 do 6 m, poszerzymy do 7 m. Utwardzimy i wyregulujemy także pobocza. Pasy ruchu będą liczyć po 3,5 m.

- Dzięki zrealizowanej przez naszą firmę inwestycji poprawi się bezpieczeństwo podróżujących – mówi Robert Andrzejak, Menedżer Projektu, Skanska. – Prace prowadzone będą pod ruchem, jednak na wydzielonych odcinkach wprowadzimy ruch wahadłowy. Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców, będziemy nim sterować ręcznie. Takie rozwiązanie pozwoli nam szybko reagować na wszelkie nieprzewidziane sytuacje i na bieżąco usprawniać przejazd remontowaną trasą. Metoda ta sprawdziła się podczas wielu naszych realizacji – dodaje Robert Andrzejak.

Skanska posiada duże doświadczenie w realizacji inwestycji drogowych. Od wielu lat jesteśmy obecni w powiecie konińskim. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy i zmodernizowaliśmy drogi na odcinkach: Brzeźno - Krzymów, Różnowa - Biskupie, Sompolno-Biele - Nowa Wieś, Boguszyce – Zielonka oraz trasę w Barce. Aktualnie prowadzimy też prace na drodze krajowej nr 72, przy węźle autostradowym Żdzary. Równolegle z przebudową drogi powiatowej na odcinku Wilczygóra – Wturek rozpoczynamy prace na wielkopolskiej drodze gminnej Golina-Spławie. Do końca maja wykonamy nakładkę nawierzchni i chodnika na ul. Brzozowej w Koninie. Rozbudowujemy także koniński Wojewódzki Szpital Zespolony.