c

Od jutra na odcinku DW nr 218, od Chwaszczyna do granicy Gdańska obowiązuje ruch wahadłowy

Press release 29.07.2014 15:57 CET

Od jutra, 30 lipca kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańska powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym. W tym miejscu na niektórych odcinkach przebudowywanej drogi pojawią się miejscowe zwężenia w postaci wahadeł.

Droga

Realizacja inwestycji powierzona została w drodze przetargu firmie Skanska przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wartość projektu opiewa na ponad 1,6 mln PLN zł netto.

Zakres prac związany z przebudową drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku od Chwaszczyna do granicy miasta Gdańska polegać będzie przede wszystkim na odnowieniu nawierzchni drogi i zjazdów, odnowieniu i odtworzeniu poboczy, oraz oczyszczeniu i przebudowie  istniejących przepustów. Ponadto w ramach projektu przebudowane zostaną chodniki i zatoki autobusowe. - Drogowcy obecni są na placu budowy już od piątku, 25 lipca. Do tej pory na kontrakcie wykonane zostało frezowanie starej nawierzchni, a obecnie trwają roboty związanez odhumusowaniem oraz rozbiórką poboczy – mówi Patrycja Wilińska, Zespół Komunikacji, Skanska.

Ruch wahadłowy

Od jutra na niektórych fragmentach przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 218 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto, ruch będzie sterowany również ręcznie. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi na tym odcinku pracami nawierzchniowymi i potrwają do połowy listopada br. Po zakończeniu przebudowy drogi powstanie infrastruktura, która znacząco wpłynie na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Pobierz