c

Skanska przebuduje Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze

Press release 14.02.2012 08:00 CET

Skanska podpisała umowę na utworzenie Centrum Urazowego Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. Będzie to jedna z trzynastu tego typu placówek w Polsce. W ramach kontraktu o wartości 9,4 mln zł brutto przebudujemy Szpitalny Oddział Ratunkowy i zbudujemy lądowisko dla śmigłowców. Projekt zrealizujemy do lipca 2012 r.

W istniejącym czterokondygnacyjnym obiekcie Skanska przeprowadzi roboty budowlane polegające na przebudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) i budowie bezpośrednio z nim połączonego lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz przebudowy wykonamy rozbudowę istniejącej klatki schodowej o jedną kondygnację w celu zapewnienia drogi ewakuacyjnej z płyty lądowiska do SOR oraz zmodernizujemy szyb windy towarowej, w którym zamontujemy nowczesną platformę do transportu pacjentów.

Konstrukcja budynku ulegnie zmianie jedynie w miejscach wyburzeń w ścianach konstrukcyjnych oraz otworów na instalacje w istniejącym stropie pomiędzy poziomem przyziemia i piętrem.

Konstrukcja płyty lądowiska helikopterów składać się będzie z promieniście rozmieszczonych stalowych trapezowych dźwigarów kratowych. Całość będzie oparta na słupach stalowych oraz ryglach żelbetowych. Z płyty lądowiska na dach, a następnie do nadbudowanej j klatki schodowej prowadzić będą stalowe schody. Na dachu szpitala znajdą się też pomieszczenia techniczne nadbudowane pod płytą lądowiska.

Skanska wykona także montaż instalacji sanitarnych, centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, instalacji gazów medycznych wraz z ich sygnalizacją, instalacji gazowej, elektroenergetycznej, odgromowej i przeciwpożarowej, jak również system naprowadzania śmigłowca ratunkowego.

Skanska w regionie

Aktualnie w regionie lubuskim Skanska realizuje następujące budowy: Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim oraz Sąd Rejonowy w Słubicach. Na rynku zielonogórskim byliśmy wykonawcą wielu projektów, m.in. Centrum Rekreacyjno-Sportowego, obiektu handlowego dla Leroy Merlin, hali produkcyjnej dla ADB Polska oraz Zakładu przetwórstwa drzewnego Stelmet – wymienia Mariusz Niewiadomski, Menadżer  Projektu. Zmodernizowaliśmy także Palmiarnię i Dom Winiarza w Zielonej Górze, baseny odkryte  i halę tenisową w Drzonkowie, a także Bibliotekę Publiczną w Gorzowie Wlkp.