c

Ulica Spokojna w Tarnowie została rozbudowana

Press release 31.10.2013 11:18 CET

Zakończyła się trwająca niecały rok rozbudowa ulicy Spokojnej w Tarnowie. Inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa wykonała Skanska. Dzięki inwestycji ulica Spokojna zyskała drugą jezdnię.

spokojna

Z poszerzonej ulicy Spokojnej już korzystają kierowcy. Natomiast w dniu wczorajszym inwestycja została przez wykonawcę zgłoszona do odbioru. 

Szerzej na Spokojnej

- Rozbudowany został fragment ulicy Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej – mówi Michał Pudlewski, Kierownik budowy, Skanska. – W ramach inwestycji obok istniejącej drogi wybudowaliśmy drugą jezdnię, a następnie wyremontowaliśmy tę, po której do tej pory jeździli kierowcy.

Obecnie ulica Spokojna ma dwie jezdnie o szerokości minimum 7 m każda. Między jezdniami Skanska wybudowała wyspę dzielącą.

W ramach inwestycji konieczne  też było przebudowanie istniejącego uzbrojenia naziemnego i podziemnego oraz budowa kanalizacji i oświetlenia ulicznego. - Powstały nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa - dodaje Michał Pudlewski.

Skrzyżowania przebudowane

Inwestycja na ul. Spokojnej obejmowała także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.

- Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską miała na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu – tłumaczy Michał Pudlewski. – Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny.

Skanska w Tarnowie

Rozbudowa ul. Spokojnej to kolejna w ostatnim czasie miejska inwestycja realizowana przez Skanska w Tarnowie.

W sierpniu ubiegłego roku Skanska zakończyła budowę ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Błonie. Obecnie firma wykonuje na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa drugi etap budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Inwestycja o wartości 4,46 mln zł netto (5,48 brutto) potrwa do końca 2014 roku.

Pobierz