c

Trzecia platyna w Polsce, trzecia dla Skanska

Press release 02.12.2013 11:35 CET

Poznański budynek Malta House otrzymał certyfikat środowiskowy LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Potwierdza to, że zarówno na etapie projektu, jak i wykonania budynku, zostały zastosowane najbardziej nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które minimalizują jego wpływ na środowisko naturalne. Tym samym Poznań dołączył do ekskluzywnego grona „prymusów” na zielonej mapie Polski.

Malta House, fot. Anna Gregorczyk

Malta House to pierwszy biurowiec w Poznaniu i Wielkopolsce certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Równocześnie to już trzeci projekt Skanska Property Poland, który w procesie certyfikacji został oceniony na „szóstkę”, czyli uzyskał certyfikat na najwyższym, platynowym poziomie. Pozostałe dwa to składający się z dwóch budynków kompleks NORDEA HOUSE i Green Corner w Warszawie oraz Green Towers we Wrocławiu. Kolejny budynek dewelopera, Green Horizon w Łodzi, otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Łączna powierzchnia najmu budynków biurowych zrealizowanych przez Skanska w Polsce posiadających certyfikaty LEED to niemal 100 000 m kw.

Malta House to zielony budynek biurowy położony w centrum Poznania, w malowniczym otoczeniu Jeziora Maltańskiego, który oferuje 14 700 m kw. powierzchni biurowej. Poza wspaniałymi widokami, zapewnia on doskonały dostęp do komunikacji miejskiej oraz rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej znajdującej się w pobliżu. Budynek został zaprojektowany i wykonany zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju.

"Bardzo cieszymy się z certyfikatu LEED Platinum dla Malta House – pokazuje to, że w 100% zrealizowaliśmy nasze ambitne plany. Już na etapie projektu założyliśmy, że zastosujemy w tym budynku pionierskie zielone technologie, które pozwolą na znaczne ograniczenie kosztów operacyjnych, a równocześnie stworzą wyjątkowo komfortowe warunki do pracy. Na podstawie projektu budynek był precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym poziomie. Po zakończeniu budowy i oddaniu biurowca Malta House do użytku, otrzymał właściwy certyfikat LEED Platinum, co potwierdza, że wykonaliśmy go zgodnie z założeniami" – wyjaśnia Justyna Adamczyk, Green Business Coordinator w Skanska Property Poland.

W budynku zastosowano inteligentne technologie, które pozwalają zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię i minimalizują jego wpływ na środowisko, a przede wszystkim tworzą doskonałe warunki do pracy. Nowoczesne systemy dbają o komfort i dobre samopoczucie pracowników, m.in. zapewniają powietrze o odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Fasada w kształcie „piły” gwarantuje dostęp do światła dziennego i atrakcyjnego widoku na Jezioro Maltańskie. Ponadto użytkownicy Malta House mogą oderwać się od pracy spędzając przerwy na tarasie na dachu, z którego można podziwiać panoramę Poznania i okolicy. Osoby, które dojeżdżają do pracy rowerem, mogą zostawić pojazd na specjalnym parkingu, wziąć prysznic i przebrać się na miejscu, natomiast użytkownicy aut elektrycznych mają możliwość naładowania w Malta House samochodu.

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu