c

Siedem miesięcy przed terminem zakończyliśmy modernizację lotniska w Powidzu

Press release 21.12.2011 13:15 CET

Skanska zmodernizowała nawierzchnie lotniska wojskowego w Powidzu. Na nowej płycie lądują już Herculesy. Prace, trwające od września 2008 r., zakończyliśmy ponad pół roku przed terminem umownym. Ich wartość wyniosła ponad 214 mln zł brutto.

Powidz

Inwestorem projektu był 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku. Prace na lotnisku w Powidzu zrealizowaliśmy w trzech etapach. Ich zakres objął roboty ziemne (330 tys. m sześc.), nawierzchnie betonowe (466 tys. m kw.) i ułożenie siatek przeciw spękaniom (500 tys. m kw.). 

Kontrakt wymagał bardzo szczegółowego planowania pod względem logistycznym. Beton był produkowany bezpośrednio na terenie lotniska, a masy asfaltobetonowe były dostarczane z naszych wytwórni w Żdżarach koło Konina – mówi Zdzisław Jasiczak, Menadżer Projektu, Skanska.

To kolejne lotnisko wojskowe, które zmodernizowaliśmy. W ciągu ostatnich siedmiu lat zrealizowaliśmy projekty na lotniskach w Poznaniu-Krzesinach, Świdwinie, Malborku, Mirosławcu i Łasku – mówi Maciej Hewusz, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska w Poznaniu.

Pobierz