c

W Podlaskiem powstanie Regionalne Centrum Leczenia Bólu

Press release 09.10.2014 10:35 CET

Inwestycja, na której realizację podpisano dziś umowę, to gwarancja tego, że do końca września 2015 roku w Mońkach powstanie specjalistyczny ośrodek leczenia bólu. Wykonawstwa, polegającego na rozbudowie budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, podejmie się firma Skanska. Wartość inwestycji wyniesie 11,9 mln zł brutto.

Regionalne Centrum Leczenia Bólu

Specjalistyczna placówka
Nowoczesne Centrum o funkcji diagnostyczno-zabiegowo-leczniczej to jedna z najważniejszych bieżących inwestycji w powiecie monieckim. Po wybudowaniu będzie to  jedna z najważniejszych tego typu placówek medycznych w Polsce. Na parterze obiektu usytuowana zostanie Izba Przyjęć - internistyczna i chirurgiczna wraz z poradnią leczenia bólu. Szczególnie ważny element projektu stanowić będzie dwudziestodwułóżkowy oddział chirurgii ogólnej z częścią diagnostyczno-zabiegową zlokalizowany na pierwszym piętrze oraz dwusalowy blok operacyjny z salą wybudzeń i pododdział leczenia bólu znajdujące się na drugim piętrze. - Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia o szczegółowo określonych wymaganiach, funkcjach i parametrach technicznych – mówi Grzegorz Pietrowski, Menadżer Projektu, Skanska. Dzięki temu nowoczesna placówka będzie charakteryzować się wysokim poziomem usług medycznych, co zagwarantuje bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Nowoczesny obiekt
Budynek Regionalnego Centrum Leczenia Bólu zostanie usytuowany wzdłuż al. Niepodległości, w miejscu parkingu pomiędzy dwoma oddziałami tworząc zwartą zabudowę. - Trzykondygnacyjny podpiwniczony obiekt na planie litery „L” będzie pełnił funkcję centralną szpitala, stanowiąc równocześnie łącznik między istniejącymi budynkami – mówi Grzegorz Pietrowski. Poza budową obiektu Centrum do zadań wykonawcy należeć będzie także budowa łączników pomiędzy budynkami istniejącymi i projektowanymi oraz budowa
i remont nawierzchni istniejących ciągów komunikacji pieszej i kołowej. - W ramach umowy odpowiadamy także za budowę dojazdu drogi pożarowej wraz ze zjazdem, wykonanie miejsc postojowych (od frontu budynku), przebudowę wewnętrznej drogi szpitala (od zaplecza) oraz budowę placu z podjazdem dla karetek – dodaje Pietrowski. Skanska zobowiązana jest także do wykonania projektu infrastruktury technicznej (mi.in. przyłączy wodno-kanalizacyjnych, c.o., przyłączy energetycznych) i zagospodarowania terenu (dojazdów, parkingów, placów, chodników i zieleni).