c

Wrocławski biurowiec Green Day oficjalnie otwarty

Press release 20.03.2014 14:50 CET

20 marca 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie budynku Green Day przy ul. Szczytnickiej we Wrocławiu. Skanska rozpoczęła prace przygotowawcze pod ten budynek w maju 2012 roku, w lipcu ruszyły prace konstrukcyjne, a już w lutym 2014 zakończyła się budowa Green Day. W tym czasie cała powierzchnia biurowa została wynajęta, a na 5 miesięcy przed ukończeniem budowy Green Day został sprzedany funduszowi Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, który jest zarządzany przez Investec Bank PLC and GLL Real Estate Partners GmbH.

Green Day - otwarcie

Łączna powierzchnia najmu Green Day to 15 930 m kw., w tym 14 500 m kw. powierzchni biurowej, którą w całości wynajęło Credit Suisse Center of Excellence. Na powierzchni usługowo-handlowej HDS Polska prowadzić będzie  kantynę Chief’s, kawiarnię So! Coffee i sklep z artykułami pierwszej potrzeby 1 minute. W tej chwili w budynku finalizowane są prace wykończeniowe na wynajętych powierzchniach.

Green Day to trzeci projekt biurowy Skanska Property Poland we Wrocławiu – w ostatnich latach firma oddała tu już do użytku Grunwaldzki Center przy rondzie Reagana (sprzedany funduszowi RREEF) oraz dwa budynki Green Towers przy ul. Strzegomskiej (sprzedane PZU). W tej chwili trwa budowa biurowca Dominikański o powierzchni najmu ok. 40 000 m kw., w którym pierwszym najemcą została firma Deloitte.

„Green Day to duży sukces biznesowy – całą powierzchnię biurową wynajęliśmy Credit Suisse i sprzedaliśmy budynek funduszowi inwestycyjnemu na 5 miesięcy przed ukończeniem budowy” – powiedziała Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland. „Wrocław wyrasta na liczący się rynek inwestycyjny w sektorze nieruchomości i sądzę, że projekty Skanska mają w tym swój udział. Bardzo nas to cieszy, bo patrzymy na Wrocław pod kątem kolejnych projektów deweloperskich” – dodała Katarzyna Zawodna.

Green Day został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał komfortowe i przyjazne dla zdrowia warunki do pracy. Łatwo do niego dojechać autobusem i tramwajem. Dla zwolenników dwóch kółek przewidziano stojaki na ponad 100 rowerów, a także przebieralnie z prysznicami. Elewacja jest pomyślana tak, by w większości miejsc stałej pracy było naturalne światło dzienne. Nowoczesne systemy dbają o optymalną temperaturę i wilgotność powietrza, a w salach konferencyjnych i kuchniach monitoruje się również poziom dwutlenku węgla. Zastosowane materiały wykończeniowe, takie jak farby, kleje, podłogi – są wolne od lotnych związków organicznych. Budynek ma już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold i obecnie jest w trakcie finalnej certyfikacji.

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu