c

Trwa budowa mieszkań komunalnych przy ul. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Press release 06.02.2014 07:30 CET

120 mieszkań komunalnych powstaje na Podzamczu. Inwestycję na zlecenie Gminy Wałbrzych realizuje firma Skanska. Wartość prac wyniesie ponad 14 mln zł netto. 

Download file

W Wałbrzychu, przy ul. Jana Pawła II powstają cztery czteropiętrowe budynki mieszkalne, w których znajdzie się 120 funkcjonalnych mieszkań. Lokale będą miały powierzchnię od 40 do 55 metrów kwadratowych. Łączna kubatura obiektów wyniesie niemal  17 tys. m sześc. Wewnątrz kompleksu mieszkalnego znajdzie się plac zabaw, będzie można też korzystać z urządzeń fitness.

Prace ruszyły w sierpniu 2013 r. Realizacja została podzielona na 2 etapy. Pierwszy obejmuje budowę dwóch budynków (A1 i A2), w których będą 64 mieszkania, a drugi to kolejne dwa budynki (A3 i B1) z 56 mieszkaniami. Zgodnie z umową budynki A1 i A2 powinny zostać oddane do użytku na koniec sierpnia br., natomiast A3 i B1 na koniec 2014 r. - Dokładamy jednak wszelkich starań, aby całą inwestycję zakończyć wcześniej niż przewiduje umowa, czyli w sierpniu br. – mówi Mirosław Fuczko, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

- Dzięki pełnemu zaangażowaniu kadry i firm, z którymi współpracujemy (w znacznym zakresie korzystamy z firm lokalnych), odpowiedniemu planowaniu prac sfinalizowanie budowy wszystkich czterech obiektów przed terminem jest możliwe. - Aktualnie wyprzedzamy harmonogram o ok. 2 miesiące – dodaje Jarosław Kawulak, Kierownik Budowy, Skanska. - Budynki A1 i A2 osiągnęły stan surowy zamknięty, który początkowo był planowany na marzec. Do wykonania w tych obiektach pozostała elewacja, posadzki i roboty wykończeniowe.

Stan zaawansowania budynków A3 i B1 również zdecydowanie wyprzedza harmonogram. W pierwszym z nich zaczynamy roboty tynkarskie, które planowo miały ruszyć w maju br. W budynku B1 rozpoczynam instalacje elektryczne i tynki.

Skomplikowane warunki gruntowe, które napotkaliśmy na terenie inwestycji, a także duże wiatry utrudniające pracę dźwigów i powodujące konieczne przestoje nie pokrzyżowały planów, by znaczną część prac budowlanych przyspieszyć w stosunku do harmonogramu.

Inwestycja jest dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Pobierz