c

Zbudujemy Instytut Teologiczno - Pastoralny w Rzeszowie

Press release 22.02.2010 00:00 CET

Nasza firma podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę siedziby Instytutu Teologiczno - Pastoralnego w Rzeszowie. Wartość kontraktu przekracza 40 mln zł. Prace potrwają do końca grudnia 2012 roku.

Kontrakt zrealizujemy w formule: „Projektuj i buduj”. Mamy na to 27 miesięcy. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. - Cieszę się, że nasza firma będzie wykonywać w Rzeszowie kolejną inwestycję związaną z edukacją i kulturą — mówi Zenon Bugno, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie. — To projekt niezwykle potrzebny dla miasta i regionu. Będziemy go realizować z myślą o przyszłych studentach. Budynek Instytutu Teologiczno-Pastoralnego powstanie przy ul. Witolda na os. Słocina. Będzie się składał z dwóch części. Pierwsza, o charakterze dydaktycznym, pomieści nowoczesne aule, sale ćwiczeń i wykładowe, bibliotekę, laboratoria komputerowe oraz salę gimnastyczną. Drugą część będzie stanowił akademik przeznaczony dla około 120 studentów.

Budujemy dla rzeszowskich uczelni Skanska od wielu lat realizuje inwestycje na Podkarpaciu. Wykonaliśmy prace wykończeniowe w Regionalnej Bibliotece Akademickiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dla Politechniki Rzeszowskiej wybudowaliśmy halę sportową, a obecnie realizujemy Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne.

Firma z doświadczeniem Skanska posiada wieloletnie doświadczenie w budowie obiektów dla polskich uczelni wyższych. Zrealizowaliśmy inwestycje dla Politechniki Poznańskiej, Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego, Wrocławskiego, Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie wykonujemy Bibliotekę Główną Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Biologii Molekularnej i Budynek Dydaktyczno-Naukowy Wydziału Chemii dla Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Dydaktyczne Akademii Medycznej w Łodzi, akademik dla Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz remont akademika dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.