c

Krzysztof Andrulewicz nowym prezesem Skanska S.A.

Press release 11.09.2009 00:00 CET

Krzysztof Andrulewicz jest nowym prezesem zarządu Skanska S.A. Roman Wieczorek awansował do Zarządu Grupy Skanska w Sztokholmie.

Krzysztof Andrulewicz, Roman Wieczorek

Nowym prezesem zarządu Skanska S.A. został Krzysztof Andrulewicz, wcześniej członek zarządu i dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Skanska. Roman Wieczorek, dotychczasowy prezes Skanska w Polsce, obejmie od 1 stycznia 2010 r. stanowisko wiceprezesa wykonawczego Zarządu Grupy Skanska AB w Sztokholmie. Będzie odpowiedzialny za działalność korporacji w Polsce i w Czechach oraz rozwój na terenie Europy Środkowej.

Współautor zmian - Krzysztof Andrulewicz przeszedł wszystkie szczeble kariery w firmie budowlanej. Co ważne, wszystkie w Skanska. To człowiek, który przez ostatnie lata z wielkim powodzeniem kierował działalnością Skanska w obszarze budownictwa ogólnego. Jest też współautorem wszystkich zmian strategicznych, jakie przechodziliśmy w Skanska w ostatnich latach. Jestem więc spokojny o to, że firma w Polsce będzie się nadal dynamicznie rozwijać - mówi Roman Wieczorek.

- Zarządzanie taką firmą to duża satysfakcja, ale i wielka odpowiedzialność. Energii i entuzjazmu dodaje mi świadomość, że będę kierował firmą, w której ludzie potrafią nie tylko angażować się w swoją pracę, ale czerpią też z niej radość i satysfakcję — mówi Krzysztof Andrulewicz.

- Nasza branża nie jest łatwa nawet w okresie prosperity, ale szczególnym wyzwaniem jest utrzymywanie pozycji lidera na tak trudnym rynku, jaki obserwujemy dzisiaj. Przy atutach, jakie ma Skanska jest to jednak zadanie o wiele prostsze. Z portfelem zamówień na około 5,7 mld zł i uzasadnioną nadzieją na rychłe podpisanie kolejnych dużych umów patrzymy na ten rok, a także przyszły, z optymizmem — mówi Krzysztof Andrulewicz.

Skuteczność zespołu Roman Wieczorek pełnił funkcję prezesa Zarządu Skanska w Polsce od 2005 r. Wcześniej był członkiem grupy menedżerskiej i odegrał kluczowa rolę w zakończonym sukcesem kilkuletnim procesie restrukturyzacji działalności Skanska na polskim rynku. - Mój awans do Zarządu Grupy Skanska odbieram jako niewątpliwy zaszczyt, ale też jako niezwykle ważną ocenę, jaką wystawili naszym działaniom w Polsce członkowie Rady Nadzorczej koncernu Skanska i jej główny Zarząd. Dla mnie jest to kolejny dowód, że skuteczność zależy nie tylko od dobrej strategii, ale i od determinacji i uporu całego zespołu w dążeniu do celu. Mam ogromne szczęście i przywilej, że pracowałem dotąd z ludźmi, którzy doskonale to rozumieją — mówi Roman Wieczorek.