c

Skanska sprzedaje funduszowi zarządzanemu przez Griffin swój pierwszy łódzki budynek biurowy

Press release 23.12.2014 08:28 CET

Skanska Property Poland sprzedaje zlokalizowany w Łodzi kompleks biurowy Green Horizon, swoją pierwszą inwestycję w mieście. Nabywcą nieruchomości jest fundusz zarządzany przez Griffin. Dla Skanska to już trzecia transakcja sprzedaży w okresie ostatnich dwóch miesięcy oraz druga w ciągu tygodnia.

Green Horizon, Łodz

Sprzedawany budynek został oddany do użytku w drugim kwartale 2013 roku i oferuje około 33 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Kompleks jest niemal w całości wynajęty, przede wszystkim przez firmy z sektora usług dla biznesu. Wśród głównych najemców znajduje się m.in. Infosys BPO Poland i Southwestern. Największą powierzchnią - ponad 21 000 mkw., dysponuje Infosys.

"Sprzedaż kompleksu Green Horizon jest dobrym dowodem na atrakcyjność inwestycyjną miasta Łodzi, które do tej pory postrzegane było przez wielu inwestorów jako lokalizacja drugiego wyboru. To właśnie w Łodzi zanotowano trzeci wynik w Polsce – 57% jeśli chodzi o wzrost zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu w ciągu ostatnich dwóch lat. Tendencja ta będzie się utrzymywać. Łódź bardzo dynamicznie rozwija się również pod względem infrastruktury, dzięki czemu już wkrótce ma szansę stać się najlepiej skomunikowanym miastem w kraju. Również z tego powodu planujemy tutaj budowę kolejnych budynków", komentuje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.  

Green Horizon trafi do portfolio grupy inwestycyjnej Griffin Real Estate.

"Budynek Green Horizon to dobry zakup dla inwestora, który poszukuje najwyższej klasy obiektów biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach także poza stolicą. Długoletnie umowy najmu, bardzo dobra lokalizacja i wysoka klasa obiektu to podstawowe cechy jakimi z punktu widzenia inwestycyjnego powinien się wyróżniać atrakcyjny budynek biurowy. Green Horizon do takich właśnie się zalicza", mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner Griffin Real Estate.

Dla Griffin przejęcie Green Horizon to kolejna transakcja w Łodzi. Firma przejęła niedawno tereny dawnej fabryki Scheiblera, na których planuje dokonać pełnej rewitalizacji obiektów zabytkowych, wybudować nowe i stworzyć spójny kompleks łączący funkcje biurowe, handlowe, usługowe i mieszkaniowe. 

W transakcji Skanska Property Poland doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman&Wakefield, a w kwestiach prawnych - kancelaria Dentons. Doradztwo prawne dla kupującego zapewniła kancelaria Linklaters, a komercyjne Colliers International. 

Green Horizon uzyskał międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. Kompleks jest również jedną z flagowych inwestycji Skanska ukazujących symbiozę budynku z miejskim otoczeniem. W biurowcu znajduje się ogólnodostępne patio, na którym ulokowane są restauracje, kawiarnie i lokale usługowe przeznaczone zarówno dla pracowników, jak i okolicznych mieszkańców. Indywidualnego charakteru nadaje Green Horizon odniesienie do historii miejsca, w którym powstał. W jego wykończenia Skanska wkomponowała szereg elementów nawiązujących do znajdującej się dawniej na działce fabryki A.A. Piaskowskiego. 

Patio i recepcję Green Horizon można obejrzeć wybierając się na wirtualny spacer w Google Street View. Wycieczka znajduje się pod adresem http://goo.gl/maps/XS0N1

Po sprzedaży pierwszego etapu krakowskiego kompleksu Kapelanka 42 oraz budynku Dominikański we Wrocławiu, Green Horizon jest trzecią transakcją sprzedaży dla Skanska w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Kontakty

Skontaktuj się z: Aleksandra Markiewicz, HR Manager/Business Partner