c

Skanska przebudowała drogę wojewódzką nr 881 pomiędzy Łańcutem i Kańczugą

Press release 18.11.2010 00:00 CET

Skanska zakończyła modernizację 16 km drogi wojewódzkiej nr 881 między Łańcutem i Kańczugą. Inwestycję o wartości ponad 41 mln brutto zrealizowaliśmy dla Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Prace budowlane trwały 22 miesiące.

W ramach projektu poszerzyliśmy jezdnię z 6 do 7 m i wymieniliśmy zniszczoną nawierzchnię drogi. Inwestycja objęła też remont 4 niewielkich obiektów mostowych, przebudowę 19 skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi i zjazdów do posesji oraz budowę 8 zatok autobusowych.

Na łukach jezdni oraz w miejscach niebezpiecznych zamontowaliśmy bariery stalowe. Wykonaliśmy również chodniki i przepusty, oznakowanie poziome jezdni i ustawiliśmy ponad 130 nowych znaków drogowych.

Kontrakt zrealizowaliśmy na terenie powiatów łańcuckiego i przeworskiego. Remont trasy wpłynie na zwiększenie przepustowości i komfortu jazdy, poprawę bezpieczeństwa i skróci czas przejazdu.

Remonty dróg wojewódzkich na Podkarpaciu Dla naszego inwestora — Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zrealizowaliśmy wiele projektów. Zmodernizowaliśmy ponad 70 km dróg wojewódzkich, m.in. drogi nr 875 pomiędzy Sokołowem Małopolskim i Leżajskiem, nr 887 pomiędzy Łańcutem i Leżajskiem, nr 871 pomiędzy Tarnobrzegiem i Stalową Wolą oraz nr 992 pomiędzy Krempną i Ożenną. W 2006 roku oddaliśmy do użytku nową trasę łączącą drogi krajowe nr 9 i 19, ułatwiającą dojazd do lotniska w Jasionce.

Firma z doświadczeniem Skanska od wielu lat realizuje inwestycje na Podkarpaciu. Jesteśmy wykonawcą kontraktów drogowo-mostowych, hydroinżynieryjnych oraz ogólnobudowlanych. Naszym największym projektem jest obecnie przebudowa drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami, o wartości 243 mln zł netto. Wybudowaliśmy obwodnice Stalowej Woli, Pilzna, Biecza i Rzeszowa. Zrealizowaliśmy oczyszczalnie ścieków w Mielcu i Zagórzu oraz zmodernizowaliśmy oczyszczalnie w Stalowej Woli i Przemyślu. Obecnie realizujemy nowe obiekty dla rzeszowskich uczelni — Politechniki, Uniwersytetu oraz Instytutu Teologiczno — Pastoralnego. W porcie lotniczym w Jasionce budujemy natomiast nowy terminal pasażerski, płytę postojową i płaszczyznę do odladzania samolotów.