c

Stworzymy infrastrukturę na terenie po bazie byłej Armii Radzieckiej w Toruniu

Press release 02.01.2012 10:20 CET

Skanska podpisała umowę na budowę dróg na osiedlu JAR w Toruniu o wartości 5,9 mln zł brutto. W najbliższych latach budowa tego osiedla ma stać się największym toruńskim placem budowy. Inwestorem kontraktu jest Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Na uzbrojenie ogromnego obszaru przy ul. Grudziądzkiej, opuszczonego przed laty przez jednostkę wojsk radzieckich, miasto ma zamiar wydać ponad 100 mln zł. Skanska zrealizuje zadanie drugie z pierwszego etapu budowy osiedla i wykona w tym miejscu infrastrukturę drogową. 

W ramach prac zbudujemy nowe jezdnie ulic: Ł. Watzenrodego i Ugory, wybudujemy zatoki autobusowe, przebudujemy istniejącą magistralę ciepłowniczą, sieć gazową, kanalizację teletechniczną, kanalizację kabli telefonicznych oraz zdemontujemy stare i zamontujemy nowe lampy oświetleniowe. Prace potrwają do końca października 2012 roku.

JAR to 417-hektarowy teren. Na razie bierzemy udział w rozbudowie infrastruktury. W przyszłości posłuży ona nawet 20 tys. mieszkańcom Torunia, którzy znajdą tu nowe mieszkania – mówi Piotr Kwiatkowski, Menedżer Projektu, Skanska. - Prace wykonywać będziemy na obszarze zajmowanej przed laty przez Armię Radziecką, pomiędzy ulicami: Polną, Ugory i Grudziądzką. Na czas robót wykonamy projekt organizacji ruchu. Kontrakt jest wymagający ze względu na fakt, że teren jest bardzo zanieczyszczony i nadal jest tam sporo niewypałów.

Skanska w Toruniu

Od lat budujemy ulice w Toruniu. W 2011 roku wspólnie ze Skanska Czechy realizowaliśmy dwa projekty: przebudowę i rozbudowę ul. Marii Curie-Skłodowskiej oraz przebudowę skrzyżowania na placu prof. A. Hoffmana. Łączna wartość obu realizacji to ponad 42 mln zł brutto. 

W Toruniu realizujemy nie tylko kontrakty drogowe. Od kwietnia 2011 roku poznański OBO buduje tu Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Koszt inwestycji to ponad 28,5 mln zł brutto.