c

W Jeleniej Górze powstał nowy basen

Press release 12.10.2012 14:00 CET

W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze zakończyła się budowa basenu pływackiego. Nowoczesna pływalnia powstała na bazie starego obiektu, który uczelnia odziedziczyła po jednostce wojskowej. Wykonawcą prac o wartości 6,1 mln zł netto była Skanska.

basen w Jeleniej Górze

 

Skanska zrealizowała projekt o kubaturze 11 tys. m sześc. w 18 miesięcy. Basen posłuży studentom Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. 

Zakres prac

W ramach projektu powstał jednokondygnacyjny obiekt, który pełnić będzie funkcje sportowe, szkoleniowe i zdrowotne. Na parterze budynku zlokalizowano hall wejściowy z szatnią i główną kasą. Znajduje się tu także przeszklona hala pływalni z basenem o wymiarach 12,5x 25 m, pomieszczenia pomocnicze dla ratowników i instruktorów oraz pomieszczenie pierwszej pomocy.

W ramach projektu Skanska wykonała także zespół odnowy biologicznej, w skład ktorego wchodzi dział rehabilitacji, sauna fińska z własnym zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz gabinet pielęgniarski.

Na poziomie piwnicy znajdują się pomieszczenia techniczne i magazynowe: pomieszczenie chemii basenowej, węzeł cieplny, wentylatornia, przestrzeń podbasenia ze stacjami filtrów i portiernia z zapleczem dostępna od zewnątrz budynku.

Firma z doświadczeniem

Skanska posiada znaczące doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Jest to jeden z podstawowych obszarów działalności firmy. Skanska wykonała m.in. kompleks rekreacyjno- sportowy w Zielonej Górze, basen w Strzyżowie, Oleśnicy, Sulechowie, Środzie Śląskiej i Łodzi, halę sportową w Łodzi oraz stadion piłkarski w Kielcach na 15,5 tys. widzów. Skanska była również wykonawcą kompleksu odkrytych basenów w Drzonkowie, centrum sportowo-rekreacyjne w Kórniku, aquaparku w Wągrowcu i Kaliszu, stadionu w Kołobrzegu, a także hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

Skanska w regionie

Skanska jest wykonawcą wielu obiektów użyteczności publicznej. Obecnie budujemy między innymi biurowiec Green Towers i Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Zakończyliśmy realizację budynku Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Handlowego Turawa Park w Opolu, obiektu sportowo-rehabilitacyjnego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dzieci Niewidomych oraz kompleksu biurowego Grunwaldzki Center, w którym mają siedzibę wrocławskie oddziały Skanska.