c

Basen w Lesku wychodzi z ziemi

Press release 17.05.2012 10:00 CET

Na budowie krytej pływalni w Lesku koło Sanoka widoczne są już ściany piwnic. Budowana przez Skanska nowoczesna pływalnia będzie jedną z największych atrakcji turystycznych miasta zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

basen w Lesku

Inwestycja powstaje w ramach zadania „Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku etap I”. Wartość projektu wyniesie ponad 23 mln złotych brutto. Zamawiającym jest firma Sport Lesko i Gmina Lesko.

Nowoczesna pływalnia w Bieszczadach

Skanska wybuduje krytą pływalnię, która będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku. Obiekt będzie dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami – płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem.

Na poziomie plaży przy basenie pływackim powstanie składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów (trenerom, sędziom itd.), zaś osoby oglądające zawody będą miały do dyspozycji  ogólnodostępną widownię na poziomie galerii. W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i dwóch saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze. Realizacja projektu potrwa do 30 czerwca 2014 roku.

Ściany idą w górę

- W kwietniu zakończyliśmy betonowanie fundamentowej płyty dennej o wymiarach 55 m kw. i grubości 50 cm, która znajduje się pod całym obiektem basenu. Zrealizowali��my także przelewowe zbiorniki żelbetowe zlokalizowane pod niecką basenową – mówi Roman Kawa, Kierownik Budowy Skanska. - Obecnie betonujemy wewnętrzne i zewnętrzne ściany piwnic o grubości 35 cm i wysokości 4 m oraz płytę denną dużej niecki basenowej.

Dla mieszkańców, turystów i sportowców

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miasta i powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Firma z doświadczeniem

Skanska od wielu lat realizuje obiekty sportowe na terenie Podkarpacia.
W Rzeszowie wybudowaliśmy halę sportową dla Politechniki Rzeszowskiej. Ponadto w Rzeszowie, Strzyżowie, Leżajsku, Sokołowie Małopolskim, Krośnie, Głogowie Małopolskim i Kolbuszowej wybudowaliśmy kryte pływalnie, a w Nowej Sarzynie kompleks sportowy z krytą pływalnią. W Dębicy rozbudowaliśmy i przebudowaliśmy obiekt hali basenów i lodowiska, a w Nisku, Raniżowie i Budach Łańcuckich wybudowaliśmy sale gimnastyczne. Obecnie w Pustkowie k/ Dębicy budujemy kompleks rekreacyjno – turystyczny z krytą pływalnią.