c

Skanska dokończy budowę aquaparku

Press release 21.09.2012 09:00 CET

W ciągu 15 miesięcy zostanie dokończona budowa aquaparku w Siedlcach. Prace, na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zrealizuje Skanska. Projekt ma wartość 27 mln zł netto.

podpisanie umowy

W ramach umowy Skanska dokończy prace po poprzednim wykonawcy. Zrealizowana jest już część konstrukcji, podziemia, strop nad piwnicą
i słupy parteru.

Zakres nowej umowy obejmuje budowę trzykondygnacyjnego obiektu wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi oraz technologią basenową.

- W obiekcie znajdą się dwa baseny ze stali nierdzewnej: pływacki o wymiarach 25 x 21 m, z ośmioma torami pływackimi, pełnym osprzętem oraz czterotorowy basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi: rwącą rzeką i wyspą - mówi Benedykt Sobański, Menadżer Projektu, Skanska.

W basenie rekreacyjnym zainstalowane zostaną leżanki z masażami, wodna rzeka oraz dwa gejzery powietrzne. W zachodniej części hali basenowej Skanska zamontuje hamownię dla zjeżdżalni, zjeżdżalnię wewnętrzną, jak również zjeżdżalnię zewnętrzną o długości ok. 70 m.

Pomiędzy basenami znajdzie się wydzielony zielenią i układami sztucznych skał basen - brodzik z atrakcjami dla małych dzieci. Północny narożnik hali basenowej przeznaczony zostanie na rekreację. Znajdzie się tu wanna jacuzzi oraz sauny wraz z niezależnym węzłem sanitarnym.

W hali basenowej zaplanowane zostały sztuczne skały oraz naturalna i sztuczna zieleni. Na piętrze znajdzie się widownia na 200 osób, pomieszczenia administracyjno-biurowe, kręgielnia z bufetem oraz obszerna sala szkoleniowa z balkonami.

Ciekawym elementem realizacji będzie oświetlenie. Hala zostanie doświetlona w sposób naturalny przez wielkogabarytowe przeszklenia - mówi Sebastian Stachura, Kierownik Robót, Skanska. - Dodatkowym elementem doświetlającym halę będzie świetlik.

W ramach tej inwestycji Skanska wykona także infrastrukturę drogową wokół obiektu.

Firma z doświadczeniem

Skanska ma doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Są to stadiony, hale sportowe i baseny. Wizytówką naszej firmy z tego zakresu budownictwa jest spełniający wymogi UEFA stadion piłkarski w Kielcach przeznaczony dla 15,5 tys. widzów. Kryta pływalnia i hala sportowa w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale jest natomiast miejscem krajowych i międzynarodowych imprez sportowych.

Ważne miejsce w naszych realizacjach zajmuje Tor Regatowy Malta w Poznaniu, na którym odbywają się mistrzostwa Europy i świata w kajakarstwie i wioślarstwie oraz 600-metrowy tor kajakarstwa górskiego w Krakowie - najnowocześniejszy obiekt tego typu na świecie. Wśród naszych projektów z obszaru budownictwa sportowego jest wiele basenów, m.in. w Radomiu, Poznaniu, Zamościu, Ozorkowie, Łasku, Łodzi, Leżajsku, Rzeszowie, Głogowie Małopolskim, Lesznie i Oleśnicy. Jesteśmy także wykonawcą centrów o charakterze rehabilitacyjnym i rekreacyjnym. Zrealizowaliśmy je m.in. w Strzyżowie i Tychach. Byliśmy także wykonawcą Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze oraz parków wodnych w Kaliszu i Wągrowcu.