c

Skanska rozpoczyna akcję „Bezpieczni w drodze do szkoły”

Press release 22.09.2011 11:30 CET

Skanska rozpoczyna czwartą edycję społeczno-edukacyjnej kampanii „Bezpieczni w drodze do szkoły”. Ma ona na celu kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze oraz popularyzację nawyku noszenia elementów odblaskowych. W ramach akcji firma wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zapozna dzieci z programem udzielania pierwszej pomocy „Ratowniczek”. 

bezpieczni1

Akcją zostaną objęci uczniowie klas od pierwszych do czwartych szkół podstawowych oraz dzieci z przedszkoli zlokalizowanych w pobliżu naszych projektów budowlanych w województwach: wielkopolskim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, łódzkim, pomorskim, śląskim i dolnośląskim.

Program działań

W trakcie spotkań w szkołach policjanci będą uczyć dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a przedstawiciele naszej firmy rozdadzą opaski lub kamizelki odblaskowe. Uczniowie otrzymają także zeszyty ćwiczeń zawierające 8 lekcji udzielania pierwszej pomocy, a nauczyciele wyposażeni zostaną w podręczniki metodyczne do prowadzenia tych zajęć.

W spotkaniach na terenie szkół udział wezmą również ratownicy PCK, którzy pokażą dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy. Programem edukacyjnym „Ratowniczek” zamierzamy objąć 7 tys. dzieci. Elementy odblaskowe trafią w tej edycji do ponad 14 tys. uczniów i przedszkolaków.

Zapobieganie wypadkom wśród dzieci

Według statystyk policyjnych 15% rannych w wypadkach drogowych to osoby w wieku od 5 do 15 lat, a 5% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce stanowią dzieci. Brak wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i słaba widoczność pieszych są najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem najmłodszych.

Dlatego tak ważne jest edukowanie najmłodszych oraz noszenie elementów odblaskowych. Dzięki naszym opaskom kierowca zauważy pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już za późno na jakąkolwiek reakcję.

Bezpieczna droga

Skanska edukuje i wyposaża najmłodszych w elementy odblaskowe od kilku lat. W 2009  roku działania te przyjęły formę zorganizowanego ogólnopolskiego programu. W ramach naszych działań rozdaliśmy ponad 42 tysięcy opasek odblaskowych. Budujemy bezpieczne drogi. Chcemy również budować świadomość bezpieczeństwa i współodpowiedzialności za ratowanie życia ludzkiego.

Więcej o naszej akcji: http://www.skanska.pl/bezpieczni