c

Skanska z pierwszymi umowami najmu we wrocławskim budynku Dominikański

Press release 05.02.2014 10:51 CET

Skanska Property Poland podpisała umowę najmu powierzchni w budowanym obecnie biurowcu Dominikański z odziałem międzynarodowej firmy doradczej Deloitte. Do budynku wprowadzą się również lokalne oddziały Skanska.

Dominikański, Wrocław

Firma Deloitte, reprezentowana w procesie negocjacji przez polski oddział międzynarodowej grupy Knight Frank (doradzającej w zakresie nieruchomości komercyjnych) wynajęła w budynku Dominikański 1.335 m kw. powierzchni biurowej. Będzie się tam mieścił wrocławski oddział Deloitte. Najemca wprowadzi się do nowego biura w październiku 2015 r. przenosząc się z obecnego kompleksu Grunwaldzki Center, wybudowanego w 2009 r. przez Skanska.

„To największa satysfakcja dla dewelopera, kiedy najemca przeprowadzając się znowu wybiera nasz biurowiec. Nie może być lepszego certyfikatu jakości dla naszych projektów” – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

„Deloitte zmieniając lokalizację swojego wrocławskiego biura powiększa wynajmowaną powierzchnię w związku z rozwojem działalności naszej firmy na Dolnym Śląsku. Urządzanie nowego biura pozwoli na zaprojektowanie innowacyjnych przestrzeni do pracy dostosowanych do naszych potrzeb i zgodnych z najnowszymi trendami” – powiedziała Barbara Mogielnicka, Dyrektor działu administracji, Deloitte.

„Dziękujemy firmie Deloitte za zaufanie, jakim obdarzyła nas powierzając zlecenie poszukiwania nowej powierzchni biurowej we Wrocławiu. W ramach przeprowadzonego procesu, udało nam się wynegocjować najlepsze warunki najmu gwarantujące również najlepszą jakość biura"powiedziała Dorota Kościelniak, Partner i Dyrektor Regionalna Knight Frank Sp. z o.o., kierująca wrocławskim biurem tej firmy.

Wrocławskie oddziały Skanska zajmą w Dominikańskim prawie 2.400 m kw. Ich przeprowadzka do nowej siedziby jest planowana na wrzesień 2015 r.

„Już na etapie prac ziemnych podpisujemy pierwsze umowy najmu. Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu budynkiem Dominikański. Wiemy, że jest to ważna inwestycja nie tylko pod względem biznesowym. Wrocław od lat czekał na zagospodarowanie tej okolicy placu Dominikańskiego. Powstanie tu ciekawy architektonicznie, nowoczesny budynek biurowy, wokół którego stworzymy atrakcyjną przestrzeń publiczną, a przyszli użytkownicy kompleksu będą pracować w komfortowych i przyjaznych warunkach” – dodał Arkadiusz Rudzki.

Dominikański to kompleks biurowy klasy A, który powstaje w centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu placu Dominikańskiego. Będzie oferował łącznie około 40.000 m kw. powierzchni najmu – jest to największa inwestycja biurowa realizowana obecnie we Wrocławiu. Tak duża powierzchnia daje przyszłym najemcom duże możliwości rozwoju w ramach jednej lokalizacji. A powierzchnie pięter od 5.300 do 6.100 m kw. pozwolą w elastyczny sposób aranżować wnętrza, stosownie do potrzeb najemców. W budynku zaplanowano dwupoziomowy parking podziemny z 372 miejscami postojowymi oraz parking dla rowerów. Obecnie w ramach inwestycji prowadzone są końcowe prace przy wylewaniu płyty fundamentowej pod obie fazy projektu. Powstały już ściany zewnętrzne na poziomie -2 w pierwszym budynku kompleksu i w tej chwili realizowany jest strop nad tą kondygnacją.

Kompleks Dominikański powstaje zgodnie z zasadami zielonego budownictwa i otrzymał już precertyfikcję LEED na poziomie Gold. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA. Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Pierwszy etap inwestycji będzie ukończony w drugim kwartale 2015 roku.

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu