c

Wmurowaliśmy akt erekcyjny na budowie UKSW w Warszawie

Press release 24.02.2012 10:00 CET

Na budowie Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Kontrakt o wartości 35,4 mln zł brutto planujemy zakończyć w lutym 2013 roku.

wizualizacja

Projekt, który realizujemy, jest kolejnym etapem rozbudowy kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na warszawskich Bielanach.

W ramach inwestycji Skanska wykona przy ulicy Wójcickiego budynek Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych wraz z wewnętrznymi drogami, miejscami parkingowymi, chodnikami oraz infrastrukturą sanitarną i gazową. Dostarczy też niektóre elementy wyposażenia sal. W specjalistycznych laboratoriach badawczo-dydaktycznych nowego Centrum uczyć się będą studenci chemii, fizyki i biologii.

Zakres prac

W ramach powierzonych prac Skanska wybuduje obiekt o pięciu kondygnacjach nadziemnych z podziemnym parkingiem na 55 miejsc. Dodatkowo, obok budynku znajdzie się 106 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Laboratoryjnego wyniesie ponad 3 tys. m kw.

Projekt bryły nowego obiektu został dostosowany do wyglądu istniejących budynków kampusu, w tym siedziby Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, z którym będzie sąsiadował.

Na realizację inwestycji mamy 20 miesięcy -18 z nich przeznaczone jest na prace budowlane, ostatnie dwa na uzyskanie dokumentów niezbędnych do odbioru budynku i pozwolenia na użytkowanie.

Prace realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dotychczas  wykonaliśmy już około 80% konstrukcji budynku. Jeśli pogoda na to pozwoli,  wkrótce ją zakończymy. Następnym etapem prac będzie montaż okien i elewacji oraz wykonywanie instalacji wewnętrznych.

Skanska dla uczelni wyższych

Skanska ma rozległe doświadczenia w realizacji kontraktów dla uczelni wyższych na terenie całej Polski. Dotychczas zrealizowaliśmy między innymi: modernizację budynku Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, budowę budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Bibliotekę Techniczną i Centrum Nauk Informacyjnych Politechniki Poznańskiej czy budowę akademika Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie nasza firma realizuje między innymi: Kompleks Naukowo-Dydaktyczny Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Regionalne Centrum Informatyczne Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Pobierz